YALOVA MİLLETVEKİLİ TEMEL COŞKUN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Spread the love

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ‘anneler günü’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

‘ Anneler bir aileyi, onların oluşturdukları aileler toplumları, toplumlar milletleri inşa eder. Hiçbir değerle karşılaştırılamayan annelerimiz yeri doldurulamayacak en kutsal varlıklarımızdır’ diyen Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “aile hayatının birleştirici unsuru olan anneler; aşkın, hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımasıdır. Çocuklarını doğuran, son nefeslerine kadar her türlü sorumluluklarını üstlenen, iyi ve kötü günlerinde yanlarında olan ve canından bir parça olarak gören annelerin hakkı ödenmez. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez.

 

Tüm annelerin yüreklerinde taşıdıkları merhamet, iyilik, güzellik, sabır, adalet ve eşitlik gibi erdemlerle hayatlara ışık tutarlar. Bir ülkenin gerçekten mutlu olabilmesinin yolu, annelerin yüreklerini kazanmaktan, annelerin yüzünü güldürmekten geçer. Annelerinin yürekleri huzurla dolu olan bir ülke, dünyanın en müreffeh ülkesidir. O yüzden annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır.

 

Evrensel bir yere ve öneme sahip olan anneliği, tarihimiz ve kültürümüz el  üstünde tutmuştur. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir.  Hayatımızdaki en büyük hakkı olan annelerimiz, bizi ilk eğitendir, ömrü boyunca bizi düşünen ve gözetendir, hiçbir fedakârlığı bizden esirgemeyendir. En önemlisi ve ilahi mucizesi de bir anneyi dünyaya getiren yine bir anne olmasıdır.

 

Hayatta olsun, olmasın, evlat sahibi olsun olmasın, annelik duygusuyla donatılmış tüm kadınlarımız, bütün annelerimiz kutsaldır.

 

Geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist gelecek nesillerin yetişmesine kuşkusuz en büyük katkıyı sağlayan annelerdir.

 

Bu özel günlerinde, cennetle müjdelenen annelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyorum” şeklinde duygularını ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.