Ak-Kim Kimya Sürdürülebilirlik Çalıştayı gerçekleştirildi

Anasayfa Ekonomi 13 Haziran 2014 676 Okunma
Ak-Kim Kimya Sürdürülebilirlik Çalıştayı gerçekleştirildi

 

 

Ak-Kim yönetimi ve çalışanları sürdürülebilirlik konusunda öncelikli konularını belirledi

Ak-Kim Kimya, 2013 dönemindeki ekonomik, sosyal ve çevresel performansını tüm paydaşlarına sunacağı Sürdürülebilirlik Raporu için stratejilerini belirleyerek bir yol haritası oluşturmak amacıyla çalıştay gerçekleştirdi. Çalıştaya Ak-Kim Kimya Genel Müdürü Onur Kipri’nin yanı sıra, şirket yöneticileri ve ilgili çalışanlar da katıldı.

Kurumsal sürdürülebilirlik konusunda Türkiye kimya sektörüne liderlik eden Ak-Kim Kimya, bu alandaki yol haritasını belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği çalıştayla sektördeki öncü konumunu bir kez daha perçinledi.

Çalışanların da katıldığı çalıştayla şirket içinde sürdürülebilirlik alanındaki doğru çalışmaları tespit etmeyi ve geliştirilmeye açık alanlarını ortaya koymayı hedefleyen Ak-Kim, bir sonraki adımda tüm paydaşlarına bir anket de yaparak sürdürülebilirlik alanındaki öncelikli konularını paydaşlar nezdinde de değerlendirecek. Ak-Kim, bu konudaki çalışmaların sonucunda detaylı bir yol haritası çıkartmayı hedefliyor.

Şeffaf ve sürdürülebilir bir firma olarak bu alanda birçok çalışmaya imza atan Ak-Kim, 2007 yılında imzaladığı BM Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında düzenli olarak raporlamalarına devam ediyor. 7 yıldır Global Compact’e üye olan ve Global Compact yerel ağda da Akkök Holding’i temsilen Yönetim Kurulu üyesi olarak yer alan Ak-Kim, 2014 yılı başında da uluslararası raporlama standartları GRI (Global Reporting Initative)’ye uygun olarak hazırladığı “Üçüncü İlerleme Raporu” sonucunda C seviyede onay almaya hak kazandı.

akkimSÜRDÜRÜLEBİLİRLİK-ÇALIŞTAYI-web6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co