CHP’li vekillerden çatı adayına tepkiler

Anasayfa Siyaset 16 Haziran 2014 383 Okunma
CHP’li vekillerden çatı adayına tepkiler

CHP’li milletvekillerinden tepkiler geliyor. Melda Onur, Gökhan Günaydın, Hüseyin Aygün Ekmelleddin İhsanoğlu’na itiraz ediyor.

CHP’li Günaydın twitter adresinden “Yağmurdan kaçınmak için bu çatının altına girilmez; bu çatı şakır şakır akar” yezerek tepkisini gösterdi.

EN SERT TEPKİ SERTER’DEN: CHP’NİN BAĞRINA HANÇER SAPLANDI. UTANÇ İÇİNDEYİM!

Ekmeleddin İhsanoğlu ismine CHP’den tepkiler devam ederken, en sert tepki İstanbul Milletvekili Nur Serter’den geldi. Serter, “Son derece üzgün ve utanç içindeyim. CHP’nin bağrına bir hançer saplandı. Arkadaşlarla ne yapacağımızı değerlendireceğiz” dedi.

Ekmenoğlu’nun adaylığını Hürriyet’e değerlendiren Serter, “Böyle bir adayın gösterilmiş olmasından CHP milletvekili olarak son derece üzgünüm ve utan içindeyim. CHP, 90 yılı aşkın süredir devam eden mücadelesini, ilkelerini, ideolojisini bir kenara atmış ve ortak aday olarak ileri sürmüş olduğu bu ismi, başbakanla aynı kulvarda koşan bu insanı aday göstererek yarışa girmiştir. Ben 90 yıllık mücadelenin sıfırlandığını ve CHP’nin bağrına bir hançerin saplandığını düşünüyorum. Son derece üzüntülüyüm. Bu adayı gerçek CHP’lilerin Atatürk’e Atatürk ilkelerine ve Altı Ok’a gönül vermiş olanların içlerine sindirmelerinin mümkün olmadığını da çok açık olarak biliyorum” diye konuştu.

Serter, bunun yanlış bir mücadele yöntemi olduğunu savunarak, “Muhalefetin kendi ilkelerini sıfırlayarak bir mücadele içine girmesi, kendi ilkeleri doğrultusunda güçlü bir muhalefet yapamamış olmasının da bir kanıtıdır. Bu tercihi yapanların tercihini yeniden değerlendirmelerini diliyorum. Bu şartlar altında bir başarıya ulaşmanın mümkün olmadığını da görüyorum” dedi.

Bu durumda cumhurbaşkanlığı seçimlerinde siz ne yapacaksınız, sorumuza Serter, “Bizi de çok zor durumda bıraktılar. CHP’ye gönül vermiş insanların şu anda içleri kan ağlıyor. Bu kadarını bu yönetimden beklemiyorduk. Arkadaşlarla oturup bir değerlendirme yapacağız” dedi.

ÖZKES: BEKLENMEDİK BİR İSİM OLDU

CHP İstanbul Milletvekili ve eski müftü İhsan Özkes ise “Ne diyeyim, hayırlı olsun. İsmi geçenlerden biri değildi, beklenmedik bir isim oldu” demekle yetindi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co