GENÇLER GERİ DÖNÜŞTÜRÜYOR, GELECEĞİ İÇİN TASARLIYOR

 

 

 

Gençlerden “Kullan – At” Felsefesine Son Veren Tasarımlar!

 

Geri dönüştürülmesi zor olan atıklara yönelik ulusal çözüm önerileri üretme misyonu ile çalışmalar yürüten TerraCycle ve BIC tarafından gerçekleştirilen ileri dönüşüm temalı dizayn yarışmasında dereceye giren okullar belli oldu. TerraCycle ve BIC tarafından bütün toplama birlikleri üyelerinin katılımına açık olarak gerçekleşen dizayn yarışmasında atık ürünler kullanarak en yaratıcı toplama kutusunu tasarlayan İzmir Ekin Koleji’ne Toshiba Notebook hediye edilmiştir. Kullan – At felsefesine son veren öğrenciler tarafından tasarlanan toplama kutuları, ileri dönüştürülen materyalin yaratıcı kullanımı, estetik duruşu ve fonksiyonelliği göz önünde bulundurularak değerlendirilmiştir. Tasarlanan toplama kutuları seçici jüri tarafından değerlendirilerek dereceye giren okullar belli olmuştur. İlk 4’e giren okullar ve ödülleri şöyle:

1. İzmir Ekin Koleji(Toshiba Notebook)

2. Özel İstanbul Bilim İlköğretim Okulu (BIC Sınıf Seti)

Şehit Pilot Muzaffer Erdönmez İlköğretim Okulu (BIC Sınıf Seti)

3. Florya Sevgi Çiçeği Lale Anaokulu (BIC Sınıf Seti)

Şair Zihni Ortaokulu Anasınıfı Bölümü (BIC Sınıf Seti)

Yönder Koleji(BIC Sınıf Seti)

4. Avni Akyol Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi (BIC Sınıf Seti)

Dizayn yarışması öğrencilerde ileri dönüşüm yöntemlerine dair farkındalık oluşturmanın yanı sıra yarışma sürecinde öğrencilere takım çalışması, gruba adapte olabilmek, girişimcilik, yaratıcılık, işlevsel düşünebilme, liderlik ve sosyal sorumluluk gibi oldukça değerli kazanımlar sağlamıştır.

Yarışmaya katılan tüm okullar ise BIC ve TerraCycle tarafından katılım sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Siz de Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm hareketine katılarak yarattığı domino etkisinin parçası olmak istemez misiniz? Hem çevreyi hem eğitimi koruyan kampanyaya www.terracycle.com adresinden ücretsiz olarak katılın!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.