MHP’DE İL BAŞKANI ADAYLIĞI

Spread the love

Yalova MHP Eski Merkez İlçe Eski Başkanı Şaban Dönmez 30 Mart ve 1 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirerek İl başkanlığına talibim dedi.

 

Dönmez yaptığı açıklamada  ‘’” Milliyetçi Hareket Partisi, 30 Mart yerel seçimlerinde yapılan yanlışlıkları, kendi zihin haznesinde yanlış bulduğu için, 1 Haziran’da yenilen yerel seçimde sandığa gitmedi’’.

Yalova MHP Eski Merkez İlçe Eski Başkanı Şaban Dönmez, Bahçem Cafe’de basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Yalova’da yenilenen 1 Haziran mahalli seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy oranındaki düşüşü eleştirerek tepki gösteren Dönmez şunları söyledi ” Seçimlere üç kala eski merkez ilçe başkanlığı görevinden alındım. Yalova Milliyetçi Hareket Partisi’nde yanlış bir şeylerin gittiği ortadaydı. Bu yanlışlık seçim sonuçlarıyla ispatlandı.

İl başkanı Hasan Topçular geçmiş dönemde verdiği bir beyanatta “MHP dışında başka partiye oy veren haindir” açıklamasını yaptı. Ama Yalova yerel seçimlerinde görüldüğü üzere kamuoyunda MHP seçimlerde CHP’ye tamamı oy vermiş gibi gösterildi. Benim kanaatim seçmenimizin %20 CHP’ye oy vermiş olabilir ama büyük oranda sandığa gitmemiştir dedi.

İL YÖNETİMİNE TALİBİZ

mhp-yalova-başkan-adayı-şaban-dönmez 2

 

Bizde eski ilçe merkez başkanı olarak bu yanlışlığa dur demek için mücadele ediyoruz. Artık Yalova’da birşeylerin dğişmesinin vakti geldi. Ben ve arkadaşlarım  İl  yönetimine talibiz.

Milliyetçi Hareket Partisi, 30 Mart yerel seçimde yapılan yanlışlıkları, kendi zihin haznesinde yanlış bulduğu için 1 Haziran’da yenilen yerel seçimde sandığa gitmedi’’.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir sevda olduğunu dile getiren Dönmez, ‘’Biz seçmenimizi iyi tanıyoruz. MHP, ne zaman, nereye oy vereceğini iyi bilir. Taban kitlesi yüksek olan bir partiyiz. 1 Haziran’daki seçimlerde bizden CHP ve Ak Parti’ye oy gitmesine rağmen, biz dik durmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.