TOKER, KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Anasayfa Siyaset 01 Haziran 2014 583 Okunma
TOKER, KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, Cumhuriyet Halk Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı. Cem Toker açıklamasında; 29 Mayıs 2014 akşamı CHP lideri Sn. Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptım.

Kendisi ile şu görüşlerimizi paylaştım.

1- Cumhurbaşkanlığı makamı, artık bildiğimiz devlet adamlığını yansıtmak yerine, miting meydanlarında atılan nutuklar ve vaatlerle sulandırılarak, popülist siyasetin bir makamı haline getirilmiştir.

2- Dolayısı ile muhalefetin çatı veya zemin adayları, AKP’nin çıkaracağı aday kim olur ise olsun, ülkenin her yerinde, miting meydanlarında AKP adayı ile aşık atabilecek yetenekte, seçim deneyimi yaşamış, siyasi tecrübe sahibi bir isim olmalıdır.

3- Daha bu hafta grup konuşmasında “güneş ışığı bile yedi farklı renkten oluşur” diyen CHP liderinden, seçimlere katılmış ama baraj altında kalmış sağ ve sol partilerin de aday gösterebilmeleri, ilk turda pusulayı zenginleştirebilmeleri için, 20 CHP milletvekilinin imza vermesini önerdim. Bu kararın demokrasiye büyük katkısı olacağını ifade ettim. CHP’nin demokrasi samimiyetini somut bir şekilde ortaya koyabileceği bir fırsat olabileceğini paylaştım.

Sayın Kılıçdaroğlu, bu konuyu Parti Meclisinde tartışacaklarını ifade etti.

4- CHP, Meclis dışı partilerin de aday göstermelerine olanak tanıyan bir karar aldığı takdirde de LDP’nin, siyasi yaşamında daima ve tavizsiz din ve inanç özgürlüklerini laik kesimi de, mütedeyyin kesimi de tedirgin etmeden savunmuş, AKP tabanınca da tanınan ve beğenilen bir isim kurucu başkan Besim Tibuk’u önermek istediğini belirttim.

Bu görüşlerimizi köşeniz vasıtası ile MHP ve HDP/BDP yönetimlerine de iletmek isterim. Onların da meclis dışı parti adayları için imza vermeleri, Türk milletini ilk turda sadece 3-4 adaya mahkum bırakmaktan kurtaracaktır.

Cem Toker

Liberal Demokrat Parti

Genel Başkanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co