YALOVA’DA SEÇİM YASAKLARI YOKMU ?

Bugün Yalova’da Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı ile yenilenen yerel seçimler gerçekleşiyor.

Anasayfa Siyaset 01 Haziran 2014 636 Okunma
YALOVA’DA SEÇİM YASAKLARI YOKMU ?

Bugün Yalova’da Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı ile yenilenen yerel seçimler gerçekleşiyor. Vatandaşlar saat 08:00’dan 17:00’a kadar oylarını kullanmaları gerekiyor ve kanunnen bu süre zarfında hiç bir partinin afiş, flama, poster, rozet vb. gibi siyasi partilerle alakalı hiç bir öğeyi kamuya açık alanlarda kullanmamaları gerekiyor. Fakat Yalova ili Merkez ilçesi Cumhuriyet caddesi üzerinde bazı evlerin balkonlarında bir siyasi partinin flaması yer alıyor. Yasak olmasına rağmen bu tür siyasi parti simgelerinin seçimi etkileyeceği ve provokasyonlara yol açabileceği vatandaşlar tarafından tartışılıyor.

 

 

YALOVA YEREL SEÇİMLERİNDE İLK OLAY GERÇEKLEŞTİ

Yalova ili Merkez ilçesi Gazi Osman Paşa Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Lisesi önünde bir grup provokatör tarafından gerçekleştirilen palalı saldırı sonuçu seçimlerde istenen sükünet ortamı bozulmaya çalışıldı. Olay kısa sürede okul bahçesi ve önünde bulunan güvenlik güçlerince engellendi. Olaya karışanlardan kırmızı pantalonlu bir sahsın komiser olduğu iddia edildi.

 

YALOVA’DA ÇALINAN EVET MÜHRÜ İDDİASI

Yalova Pusula Gazetesinin haberine göre; Yalova Zübeyde Hanım İlkokulunda,1104 Nolu sandıkta ‘Evet’ mührünün kayıp oldğu anlaşıldı.

Sabah 08:00 ‘da başlayan oy kullanmasından kısa bir zaman sonra  Evet mühürü 9 oy kullanıldıktan kimliği bilinmeyen kişi yada kişilerce çalındığı idda edildi.

yalovada-evet-mührü-çalındı-tutanağı

Sandık görevlileri tarafından tutanak ile tespit edilen olayla ilgili polis inceleme ve araştırma başlattı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co