AK PARTİ YALOVA İL BAŞKANI ÖZTABAK’TAN 10 KASIM MESAJI

Spread the love

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma yönünde büyük mesafeler kat ettiğini, ekonomik atılımlar yaptığını, dünya devletleri arasında sayılı bir mevkiye geldiğini belirtti.

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma yönünde büyük mesafeler kat ettiğini, ekonomik atılımlar yaptığını, dünya devletleri arasında sayılı bir mevkiye geldiğini belirterek, “Biz hükümet ve AK Parti Teşkilatları olarak bu konuda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sn Ahmet Davutoğlu önderliğinde kararlı olarak ilerlemekteyiz” dedi.

 

Öztabak, “10 Kasımlarda onun bıraktığı eserlerin önemini bir kere daha derinlemesine düşünüp hissediyoruz. Onu gelecek nesillere tanıtarak örnek başarılarını anlatıyoruz. Önemli liderler, bazen büyük icatlar gibi zor anlarda ortaya çıkarlar. Atatürk’ün hürriyete büyük önem verdiğini “Hürriyet ve istiklal benim karakterimdir” diyerek bu vasfın her bireyde bulunması gereğini vurguladığını belirten Öztabak, şunları kaydetti:

 

“Buna paralel olarak da kurduğu Cumhuriyet ile ilgili olarak şunları söyler: ‘Bugünkü hükümetimiz, devlet teşkilatımız doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet teşkilatı ve hükümettir ki, onun adı cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında mazideki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millettir ve millet hükümettir. Artık hükümet ve hükümet mensupları, kendilerinin milletten ayrı olmadıklarını ve milletin efendi olduğunu tamamen anlamışlardır’ Atatürk,  milletimizin kabiliyetlerine ve samimiyetine inanmış bir insandı. Türkiye’yi çoğulcu ve katılımcı demokrasi dönemine bu inançla hazırlamıştır. Atatürk, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe ve demokratik düzene tam inanmış ve bu düzeni oturtmak için çabalamıştır. Kadın, erkek, köylü, şehirli, etnik köken, coğrafi bölge ayrımı düşünmeksizin milleti bir bütün olarak görmüştür. Milletimiz, Atatürk’ün oluşturduğu birlik ve beraberliğimizin daima üzerine titremelidir. Aktif ve çalışkan olmalıdır. Onun şu sözlerine de kulak vermeliyiz: ‘Allah’ın milletimize yaratılıştan verdiği yetenekleri en üst derecede geliştirmek, memleketimize bağışladığı bütün kuvvet ve servet kaynaklarından en iyi biçimde yararlanarak güçsüzlük sebeplerini ortadan kaldırmak için bundan böyle hiçbir fırsatı ve zamanı boşa harcamayarak çalışmaya mecburuz’

 

Kuruluşundan bu yana Türkiye Cumhuriyeti Onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma yönünde büyük mesafeler kat etmiş, ekonomik atılımlar yapmış, dünya devletleri arasında sayılı bir mevkiye gelmiştir. Biz hükümet ve AK Parti Teşkilatları olarak bu konuda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde kararlı olarak ilerlemekteyiz. Atatürk’ün milletimiz ile açtığı aydınlık yolda hızla ilerleyebilmenin, özgür, çağdaş, gelişmiş bir Türkiye’yi gelecek nesillere bırakabilmenin temennisi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve saygı ile anıyorum.” dedi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.