WiNDOWS 10 ÜCRETSİZ GÜNCELLEMESİ BUGÜN 190 ÜLKEDE BAŞLADI

Spread the love

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10 ücretsiz yükseltme ile 190 ülkede kullanıcılarla buluşuyor. Microsoft’un uzun süredir geliştiridiği işletim sistemi PC, tablet ve telefonlara Microsoft Edge, Cortana, Continuum, Windows Hello, HoloLens ve Surface Hub gibi yeni özellikleri de beraberinde getiriyor.

 

Microsoft Türkiye’nin Windows 10’nun yeni özelliklerini paylaştığı bu yazıyı da sizlerle paylaşıyoruz;

 

Microsoft; “Windows 10 Şu Ana Kadar Sunulan En İyi Windows”

 

Windows 10’u dünyada beğeniye sunarak müşterilerimizin muhteşem işler başarmasını istiyoruz. Bunu dört ana yolla sunacağız:

 • Windows 10, kullanmakta olduğunuz donanımla, yazılımla ve çevre birimleriyle uyumlu olması için tasarlandı.
 • Her zaman için ücretsiz olarak sunulacak güncellemeler, özellikler ve güvenlik güncellemeleri konusunda sizi güncel tutacak.
 • OneDrive çevrimiçi mağazası ile dosyalarınızı kolayca tüm cihazlarınızda paylaşabilir ve saklayabilirsiniz.
 • Siber saldırılar dünyasında Windows 10 şimdiye kadar sunulan en güvenli Windows’tur.
 • Zenginleştirilmiş Windows Defender ve Smart Screen sunan Windows 10, virüslere, zararlı yazılımlara ve e-dolandırıcılığa karşı korunmaya yardımcı olur.
 • Windows Hello sizi adınızla karşılar ve hızlı, güvenli ve parolasız bir yolla giriş yapmanızı sağlar.
 • Daha kişisel bilgisayar vizyonuyla paralel olarak, Windows 10 daha kişisel ve daha üretkendir.
 • Ses, kalem ve mimik girişi PC’nizle daha doğal iletişim kurmanızı sağlar.
 • Windows 10, üretkenliğinizi artırmak için Office ve Skype uygulamalarının mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Windows 10’daki yeni Office Mobile uygulamaları – Word, Excel, PowerPoint** ve One Note bugün itibariyle Windows Mağaza’da yerini aldı. Office Mobile uygulamaları, tüm cihazlarda güçlüdokunmatik deneyimi sunuyor. Tam sürüm OneNote, Windows 10’a yüklenmiş olarak geliyor ve dijital olarak not alma ihtiyaçlarını karşılıyor. Yakın gelecekte çıkacak, Office’in masaüstü uygulamaları (Office 2016) uzman içerik üreticilerine fare ve klavye arasındaki hassasiyetle en zengin özellikleri sunacak.
 • Cortana, doğru zamanda doğru bilgiyi bulmanızı kolaylaştıracak kişisel dijital asistanınız.
 • Snap ve Görev Görüntüleyicisi ile uygulamalar arasında kolayca geçiş yapıp organize kalacaksınız.
 • Süreklilik modu Continuum, uygulamalarınızı ve deneyimlerinizi dokunmatik ve masa üstü cihazlarınız arasında güzel bir şekilde optimize eder.
 • Son olarak, yenilikçi deneyimleri ve yeni cihazları yalnızca Windows 10 sunar.
 • Yeni Microsoft Edge tarayıcı web’de hızlı bir şekilde arama, okuma hatta not alıp paylaşma yapmanızı sağlar.
 • Entegre Xbox Uygulaması Xbox deneyimini Window 10’a taşıyor. Xbox ve Windows 10 cihazları arasında arkadaşlarınızı, oyunlarınızı ve becerilerinizi bir araya getiriyor.
 • Companion Phone Uygulaması, iPhone, Android ya da Windows telefonunuzun Windows cihazınızla uyum içinde çalışmasını sağlıyor.
 • Windows, telefonlardan tabletlere, PC’lere ve HoloLens’e kadar bugünün ve yarının en yenilikçi cihazlarına hayat veriyor.
 • Fotoğraflar, Haritalar, Microsoft’un yeni müzik uygulaması Groove ve Filmler&TV’yi içeren yüklü uygulamalar eğlence ve üretkenlik imkanı sunuyor.

 

Windows 10: İş Dünyası İçin En iyisi

 

Milyonlarca BT uzmanından gelen geri bildirimler Windows’un şimdiye kadar sunulan en iyi kurumsal versiyonunu şekillendirmemize yardımcı oldu. Kurumsal kurulumlara hazır olan Windows 10, şirketinizin modern siber saldırılara karşı korunmasına yardımcı olacak, çalışanlarınızın memnun olacağı deneyimler sunacak ve şirketinizi son teknolojilere karşı güncel tutarak kesintisiz yenilik sağlayacak. İşletmeniz güncellemelerin sıklığını kontrol edebilir ve çalışanlarınızdan oluşan gruplar için en doğru özellikleri ve işlevleri seçebilir. Windows 10 kurumlara özel birçok yeni güvenlik özelliği ile donatılmıştır. Bu yüzden, çalışanlar şifrelerini daha ileri güvenlik yöntemleri ile değiştirebilir, kurumsal verilerini vebilinçli veya bilinçsiz sızmalara karşı koruyabilir ve yalnızca güvendiğiniz yazılımları kullanabilirsiniz. Yeni yönetim ve kurulum araçları, cihaz yönetiminde kolaylık sağlıyor, maliyetleri düşürüyor ve Azure bulut teknolojisinin kurumsal gücü sayesinde işletmenizi güçlendirebilirsiniz. PC ve tabletlerindeki orijinal Windows 7 ya da Windows 8.1’i Windows 10’a yükseltmenin faydalarını küçük işletmelerin de görmesini istiyoruz. Tüm kurumsal müşterilerin şu andan itibaren kurulum için test ve plan yapmaya başlamasını istiyoruz.

 

En İyi Uygulamalar Windows 10’da

 

Yeni Windows Mağaza bugün açılıyor ve şu an Windows 10 için yeni uygulamaları kabul ediyor. Tüm Windows 10 cihazlarında çalışan Windows Mağaza, popüler ücretsiz ve ücretli uygulamalar, oyunlar, filmler, TV Şovları ve son çıkan şarkılar için tek noktadan hizmet sunuyor. Yeni Windows Mağaza, Cortana’yı kullanarak uygulamaları sesinizle kontrol edebileceğiniz, uygulamalarınız için gerçek zamanlı bildirimler alabileceğiniz tek mağaza. Windows Mağaza’daki tüm içerikler, cihazlarınızı korumak için Microsoft tarafından sertifikalanmıştır. Netflix gibi Windows 8 uygulamalarına ek olarak Windows Mağaza, Minecraft: Windows Edition” beta, Hulu, Netflix, iheartradio, USA Today, Candy Crush Saga gibi birçok yeni, güncel ve güçlü Windows 10 uygulamasına sahip. Yeni Windows Mağaza’mızı bugün ziyaret edebilirsiniz.

 

Windows 10, müthiş deneyimler için bir platform sunuyor ve tüm yeni uygulamalar için dünya çapındaki ortaklarımızla birlikte çalıştığımız için çok mutluyuz. Windows 10 SDK’sı, geliştiriciler için bugünden sonra sunulacak ve onların Windows 10 için neler yaratacağını çok merak ediyoruz. Yine geliştiriciler için iOS ve Android uygulama çevirici araçları yolda.

 

Windows 10’a yükseltmek

 

Bugün Windows 10’u dünyaya tanıttığımız için çok mutluyuz. Haziran ayının başlarından beri milyonlarca güncelleme rezervasyonu aldık ve Windows 10 için aldığımız güçlü geri dönüşlerden çok memnunuz. Haziran ayının başlarında paylaştığımız gibi, tüm müşterilerimizin müthiş bir güncelleme deneyimi yaşamasını istiyoruz ve bu yüzden talepleri yönetebilmek için Windows 10’u evre evre sunuyoruz.

 

Windows 7 ya da Windows 8.1 yüklü PC ya da tablet kullanıyorsanız Windows 10’a güncelleme yapmanız çok kolay. Bugünden itibaren, güncellemeniz uygun olduğu anda, görev çubuğunuzdaki bir bildirim sizi uyaracak. Kurumsal müşteriler için Windows 10 kurulumu 1 Ağustos’ta başlayacak ve toplu lisanslamaya sahip olan organizasyonlar Windows 10 Enterprise ve Windows 10 Education sürümüne yükseltme yapabilecek. Windows 10 IoT -Nesnelerin İnterneti- de bugün sunuluyor.

 

Değerli iş ortaklarımızdan Lenovo, HP, Dell ve Acer, bugünden itibaren küresel olarak Windows 10 yüklü satışlar yapmaya başlıyor. Önümüzdeki haftalarda onlara başka iş ortaklarımızın ürettiği birçok cihaz daha katılacak. Bu cihazlardan bazıları Windows Hello gibi Windows 10’a özel özelliklere sahip olacak. Orijinal Ürün Üreticisi (OEM) iş ortaklarımız 2.000’den fazla farklı cihaza sahip ya da yüzlerce yeni donanım tasarımını test ettikleri gibi cihazlarında Windows 10 güncellemesini test ediyor. En kısa zamanda en geniş Windows donanım çeşitlerini sizlere sunuyor olacağız.

 

Perakendeci iş ortaklarımıza teşekkür ederiz. Bunlardan bazıları Best Buy, Bic Camera, Croma, Currys/PC World, Darty, Elkjøp, Fnac, Jarrir, Incredible Connection, Media Markt, Microsoft Stores, Staples, Yamada, Yodobashi ve dünya çapında diğer lider perakendeciler. Ve yine Türkiye’deki hemen hemen tüm teknoloji perakende iş ortaklarımız. Şimdiye kadar yapılan en büyük “tech bench” programımız sayesinde Windows 10’a güncelleme yapmak kolay olacak. Dünya çapında 10.000’den fazla mağazada 100.000’den fazla perakendeci bu konuda eğitildi.

 

Ayrıca, Windows 10’u şekillendirmemize yardımcı olan Windows üyelerine (Insider) de teşekkür ediyoruz. Eğer bu yazıyı okuyan bir Windows üyesi ise ve 10240 yapısını çalıştırıyorsa, bugün sunduğumuz Windows 10’u zaten kullanıyordur. Tek yapması gereken Windows güncellemelerini kontrol etmek ve tüm son güncellemelere sahip olduğuna emin olmaktır. Windows Üye programı devam edecek ve yakında programın yeni dalgası hakkında paylaşacak daha detaylı bilgimiz olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.