BELÇİKA BAŞKONSOLOSLUĞUNUN YALOVA ZİYARETLERİ

Spread the love

 

Belçika İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Belçika-Konsoslosluğunun-YTSO-ziyareti-web

Yalova Ticaret ve Sanayi odası ziyaretinde, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, YTSO Meclis Başkanı Cemil Demiryürek ve YTSO Yönetim Kurulu Üyesi Okan Güner hazır bulundu.

Başkonsolos Vantieghem’den konsolosluk çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan ve ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Becan “Yalova hızla gelişen bir şehir. Şehrimize dair gelecekte yapılacak çok ciddi yatırımlar ve projeler var. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak her türlü proje ve yatırımlarda, üyelerimize ve Belçika’dan ilimize yatırım yapacak ticaret heyetine destek olmaya hazırız” dedi.

 

Belçika İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Belçika-Konsosloslugunun-Yalova-Belediyesi-ziyareti-3-web

Daha önce Yalova’ya geldiğini söyleyen Vantieghem, Başkan Salman’ı yerel seçimlerde aldığı sonuçlardan dolayı kutlayarak; “İki sefer seçim kazanarak Türkiye demokrasisi için önemli bir gelişme ve sonuç kaydettiniz” dedi.

 

Gözlemlediğinde Yalova’nın turistik ve ekonomik yapısının etkileyici olduğunu ifade eden Belçika İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem, Termal’in Yalova için büyük bir kazanç olduğunu ve Belçika’da SPA adında bir şehir bulunduğunu söyledi. Her iki şehir arasında karşılıklı kültürel ve eğitim programlarının hazırlanabileceğini belirten Vantieghem, Körfez Köprüsü’nün tamamlanmasıyla birlikte Yalova’nın öneminin ve cazibesinin artacağını vurguladı.

 

“Bin Millik Yolculuk Bir Adımla Başlar”

 

Nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Belçika’dan kardeş şehrimizin olması için çalışmalarımız bulunuyordu. Sizlerin de bu sürece katkı sağlayacağınıza inanıyor, bu konuda destek bekliyorum. Çok sevdiğim bir Çin atasözünü söylemek istiyorum. ‘Bin millik yolculuk bir adımla başlar’ biz bugün o adımı attık. Devamının da geleceğini hem ülkeler hem de şehirlerarasında kültürel, sosyal, ekonomik işbirliğinin artacağını düşünüyorum” dedi.

 

Yalova’nın ekonomik, sosyal ve coğrafik özellikleri hakkında Başkonsolos Vantieghem’e bilgi veren Başkan Vefa Salman, bir süre sohbet ettikten sonra günün anısına hediye takdim etti.

Z-_İBRAHİM_FOTO_Belçika-Konsoslosluğunun-Yalova-Belediyesi-ziyareti-web6 Z-_İBRAHİM_FOTO_Belçika-Konsoslosluğunun-Yalova-Belediyesi-ziyareti-2-web6

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.