BÜYÜK ACININ ÜSTENDEN 16 YIL GEÇTİ

Spread the love

Allah’ım ne bizlere ne de ülkemize, milletimize ve insanlığa böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın temennileriyle; 17 Ağustos Marmara depreminin üzerinden 16 yıl geçti.

 

O günleri yaşıyanlar olarak hala akıllarımızda o unutulmayan, ibretlik ve düşünmesinin dahi zor olduğu görüntüler, sıkıntılar ve üzüntülerle dolu kareler var. Allah’ım bir daha ülkemize, bölgemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Deprem bir gerçektir, deprem olacak diye umutlarımızı yitirmenin ve önlemlerimizi almak konusunda tedbirli davranmamanın, deprem olmaz deyip umursamamak ve görmezden gelmenin sonuçlarının ne kadar acı olduğunu maalesef bundan 16 yıl önce gerçekleşen asrın felaketinde görmüş ve sonucunda bir çok insanımızı kaybetmiş, hakkın rahmetine uğurlamıştık.

 

 

Hatalardan ders çıkarmalı ve kayıpların sıfıra indirgenmesi yolunda minimum zarar doğuracak önlemlerin alınmasını hem vatandaşlık hem de toplumsal bir sorumluluk gereği görmemiz gerektiğini bir kez daha sizlerle önemle paylaşmak istiyoruz. 16. yılında andığımız büyük Marmara depremi vesilesi ile depremde hayatını kaybeden tüm bölge insanımızın, değerli Yalova’lı hemşerilerimizin bir kez daha başı sağolsun derken, ölenlerin mekanı cennet, yakınlarına ise bir kez daha sabır ve ihsan diliyoruz. Allah bir daha o acı ve sıkıntılı günleri Yalova’mıza, Marmara’ya, ülkemize ve dünyaya yaşatmasın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.