VEFA SALMAN “YAŞADIKLARIMIZDAN DERSLER ALDIK”

Spread the love

17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara Depremi’nin 16. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Depremin üzerinden 16 yıl geçse de acılarımız halen o günkü gibi sıcak” diyerek mesajında şu kelimelere yer verdi.

 

“Yitirdiğimiz hayatları ve yaşadıklarımızı hiçbir zaman UNUTMADIK.. UNUTMAYACAĞIZ.. ve UNUTTURMAYACAĞIZ.. Bunun böyle olması gerektiğini de çok değil birkaç gece önce yaşadığımız depremle bir kez daha anladık. Kentimiz deprem kuşağı üzerinde ve her zaman büyük depremleri yaşayabilme olasılığı olan bir kent. 1999’da yaşadıklarımızdan öğrendiğimiz en önemli ders can kaybına depremin değil, binaların neden olduğuydu. 1999 sonrasında yapılan yapıların güvenli bir şekilde inşa edilmesi için tüm denetimler yerine getiriliyor. Yalova Belediyesi olarak bizde bu konuda ince eleyip sık dokuyoruz. Acıları tekrar yaşamamak ve deprem nedeniyle bir tek can dahi yitirmemek için bilinçli bir şekilde hareket etmeye özen gösteriyoruz.”

 

“Yitirdiğimiz Canları Deprem Anıtında Dualarla Anacağız”

 

Sözlerini “Marmara Depremi’nin 16. yıldönümünde her yıl yaptığımız gibi bu yıl da Deprem Anıtı’nda anma programı düzenleneceğiz” diyerek sürdüren Başkan Salman; “Programda Mevlid-i Şerif okunacak ve helva ikramında bulunulacak. Gelecek nesillerin yaşanılanları gözlemlemesi ve deprem gerçeğini unutmaması için Deprem Anıtı içerisindeki resimlerin yer aldığı alanı yaz sezonu boyunca pazartesi günleri hariç diğer günlerde halkımızın gezmesi ve o günleri görmesi adına akşam 24:00’a kadar açık tutuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 1999 depreminde kaybettiğimiz canlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, mekanları cennet olsun diyor, Rabbimin tekrar aynı acıları yaşatmamasını diliyorum” diye konuştu.    

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.