ALTINOVA DEVLET HASTANESİ HIZLA İLERLİYOR

Spread the love

Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Daştan ve Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Hilmi sezer, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret etti.

 

İlçede yapımı devam eden Altınova Devlet Hastanesi inşaatı yerinde denetleyen Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Daştan ve Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Hilmi sezer, daha sonra Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

 

ALTINOVA-DEVLET-HASTANESİ-HIZLA-İLERLİYOR-BAŞKAN-DR-METİN-ORAL

 

“EN ÖNEMLİ 2 İHTİYAÇ”

 

İnşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden İl Müdürü Dr. Daştan, hastanenin en kısa zamanda hizmete sokulması için yoğun bir çalışma gerçekleştirildiğini söyledi. İlçenin en büyük sorunlarından birisinin hastane konusu olduğunu söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da, “Hastanemiz ve belediye binamızın tamamlanmasıyla ilçemizdeki en önemli ihtiyaçlar karşılanmış olacak” dedi.

 

ALTINOVA DEVLET HASTANESİ

 

Altınova Devlet Hastanesi, 7 bin 333 m² arazi üzerine kurulmuştur. Tasarımda proje tek bir kütleden oluşturulmuştur.

 

1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat ve çatı katından oluşan yapının toplam inşaat alanı 3517.4m² ‘dir. 1. Bodrum kat 764.66 m², zemin kat 741.900m², 1. Kat 777.58 m², 2. Kat 822.01 m², çatı katı 411.268m² inşaat alanını kapsamaktadır.

 

bodrum kat; Teknik hacimler, morg ve yan birimleri ve mutfak ve yan birimlerinde oluşmaktadır

 

Zemin kat; Resüsitasyon ve müdahale, küçük cerrahi operasyon, röntgen odası ve yan birimleri, laboratuvar, hemşire odası, doktor odası ve 2 adet poliklinikten oluşmaktadır.

  1. kat; 7 adet poliklinik, 2 adet diş muayene, 1 adet jinekolojik muayene, 1 adet ultrason odası ve idari birimlerden oluşmaktadır.
  2. kat; 10 adet hasta odası (gerekli durumlarda 2 kişilik tefriş edilebilir), ameliyathane ve yan birimleri, yoğun bakım ünitesinden oluşmaktadır.

 

Çatı katı; yemekhane, kafe ve teras alanından oluşmaktadır.

 

Toplam 28 adet araç kapasiteli açık otopark mevcuttur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.