ÖMER FARUK ÖSKAN’DAN KURUMLARA UYARI

Spread the love

Yalova Musiki Derneği Başkanı Ömer Faruk Öskan son günlerde yaşanan terör olaylarına bağlı olarak Yalova’da gördüğü bir takım eksiklikler konusunda kurumlara uyarılarda bulundu.

 

Son günlerde artan terör saldırıları nedeniyle tüm vatandaşlar tedirgin. Bu kapsamda bir vatandaş olarak duyduğu tedirginliği ve bir takım güvenlik eksikliklerini dile getiren Yalova Musiki Derneği Başkanı Ömer Faruk Öskan kurumlara uyarılarda bulundu.

 

Ömer Faruk Öskan yazılı olarak yaptığı açıklamada şu uyarılara yer verdi, ” Terör belasının cirit attığı bu günlerde insanlar kendilerini bu beladan nasıl koruyacaklarının telaşını yaşıyorken bazı kurum ve kuruluşların büyük bir aymazlık içinde günlük işlevlerini sürdürmelerini hayretle karşılıyorum. Yalova Topçular – Eskihisar arası yolcu ve araç taşıyan feribotlara hiçbir denetime tabi tutulmadan araç ve yolcu alınmaktadır . Vatandaşın can ve mal güvenliği acısından büyük risk taşıyan bu durumun acil olarak düzeltilmesi gerekmektedir. Canlı bombaların nerede ne zaman patlayacağı belli olamayan bu günlerde İDO’ nun bu büyük ihmali için ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Gemiye gelen araçlar konusunda şehirler arası yolcu taşıyan Otobüs Terminallerinde de büyük bir güvenlik riski mevcuttur. Yolcu otobüslerine binen yolcuların üst ve valiz aramaları hiçbir denetime tabi tutulmamaktadır. Basından takip ettiğimiz kadarı ile canlı bombalar şehirler arası otobüslerle seyahat etmektedirler.Bombalar patladıktan sonra alınan tedbirleri ihmal olarak değerlendiriyorum. Bu kentte yaşayan biri olarak, Yalova’nın Turizm , Ticaret, Sanayi ve Sosyal yaşamına büyük darbe olacak böyle bir risk konusunda gerekli kurumları ve İlimizin yetkililerini uyarmayı duyarlı vatandaşlık görevi olarak değerlendirilmesini arzu ediyorum. Terör eylemlerini yapan canilerin karayollarını deniz yollarını bu kadar rahat kullanabilmelerinin acısını neticede bu ülkenin emniyetine canlarını emanet eden insanlar çekmektedir”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.