ÇİFTLİKKÖY KAVŞAK PROJESİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Spread the love

Çiftlikköy kavşak projesinde çalışmalar başladı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, çalışmaların başlangıcına nezaret etti. Silpagar’a AK Partili Belediye Meclis Üyeleri ve belediye birim amirleri de eşlik etti.

 

Çiftlikköy’ü ikiye bölen İzmit-Yalova Karayolu’nda kazalarda yaşanan can kayıplarını durduracak olan kavşak projesinde ilk kazma vuruldu. Başkan Silpagar’ın Çiftlikköy halkına verdiği sözlerden en önemlisi olan kavşak projesi için yan yollar açılmaya başladı. Çiftlikköy’ün Özdilek ışıklar mevkiinde 135 metrelik köprü ve toplamda 800 metrelik uzunluğa sahip olacak üst yolun yanı sıra, alt kısma da kavşak yapılmasıyla can kayıpları son bulacak ve Çiftlikköy’ün sahiliyle iç kesimleri birleşmiş olacak.

 

 

Çalışmaların başlangıcına nezaret eden Başkan Silpagar, proje yüklenicisi firmanın yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Silpagar, Kavşak Projesi ile birlikte yol şeritleri kademeli olarak arttırılacak. Sürücüler hiç bir engele takılmadan ister İzmit – Yalova Karayolu’nu transit bir şekilde geçebilecek; isterlerse Çiftlikköy istikametine ulaşım sağlayabilecek” dedi. Silpagar, Çiftlikköy halkına verdikleri bu sözün de yerine gelecek olmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

 

2016’NIN KASIM SONUNA KADAR TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

 

Çalışmalar İzmit Karayolu’nun Özdilek önündeki kısmında yan yolların oluşturulması için kepçelerin yaptıkları kazıyla başladı. Projeyi yürüten firma yetkilileri, trafiği aktarmak için oluşturulmakta olan bu yan yolların ilerde kalıcı olacağını ifade ederek, “Köprü şu an mevcut Çiftlikköy ışıkların bulunduğu yerden başlayacak, ayakları arasındaki mesafe 135 metre olacak. Yaklaşım dolgularıyla birlikte toplam uzunluğu 800 metreye ulaşacak. Yani yükselmeye başladığımız nokta ile indiğimiz nokta arasında 800 metrelik bir mesafe olacak. Köprünün altında da kavşak olacak. Burasının yapılmasıyla birlikte ikinci ışıklar kısmına da gerek kalmayacak. Kasım sonunda tamamını bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.