MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ SERGİSİ

Spread the love

Ak Parti tarafından düzenlenen ‘’Milli İradenin Yükselişi’’ adlı sergi bugün saat 14:00’da Yalova 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

 

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen darbe teşebbüsünün üzerinden 2 ay geçti. Milli irade ile yola çıkan halk FETÖ terör örgütünün darbe girişimini engelledi.

 

 

Ak Parti tarafından düzenlenen ‘’Milli İradenin Yükselişi’’ adlı sergi bugün saat 14:00’da Yalova 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

 

milli-iradenin-yukselisi-sergisi-ak-parti-il-baskani-yusuf-ziya-oztabak

 

Milli İradenin Yükseliş sergisinin açılış konuşmasını Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak yaptı. Öztabak, “15 Temmuz gecesinin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.” Diyerek sözlerine devam etti. “Yapılan bu darbe teşebbüsüne halk cevabını dirayetli duruşu ile vermiştir.” dedi.

 

milli-iradenin-yukselisi-sergisi-ak-parti-yalova-milletvekili-fikri-demirel

 

Öztabak’ın konuşmasının ardından Ak Parti Milletvekili Fikri Demirel “bu sergide o geceye dair bir kısım fotoğraflar ölümsüzleşmiştir. Bu serginin 81 ilde gerçekleşmesinin sebebi bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını hatırlamak ve yaşandığı taktirde nelerin yapıldığını unutmamak amacıyla düzenlenmiştir.’’ dedi.

 

milli-iradenin-yukselisi-sergisi-yalova-valisi-tugba-yilmaz

 

Demirel’in konuşmasından sonra Vali Tuğba Yılmaz, ‘’ Şu an yağmur yağıyor ama o gece milletimizin üstüne bomba yağdı.  “Biz bu aziz ve asil millete çok şey borçluyuz, onlara hizmet etmek adına onur ve gurur duyarız.’’ diyerek sözlerini bitirdi.

 

 

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Şehitlerine dua edildi. Duadan hemen sonra Vali Tuğba Yılmaz ve davetliler sergiyi gezdi.

 

Sergiye Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Ak Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer katılanlar arasındaydı. Sergi halkında yoğun ilgisini çekti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.