ŞEFFAF ODA UYGULAMASI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Spread the love

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ‘Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’ kapsamında Yalova Belediyesi, ‘Kurumsal Yönetim ve Gelişim’ dalında ödüle layık görüldü.Ödüle layık görülen proje, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın, şeffaf yönetim, açık kapı uygulaması ve şehrin halkla birlikte yönetilme fikrinden ortaya çıkan ‘Şeffaf Oda’ uygulaması oldu.

 

Belediyelerin uyguladığı başarılı projelerin ve iyi uygulamaların ödüllendirildiği en prestijli yerel yönetim ödülleri kabul edilen  Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu.  Bu yıl 6.sı düzenlenen ve 8 kategoride 80 belediyenin ödül aldığı organizasyon İstanbul’da gerçekleştirildi. Yalova Belediyesi, BaşkanVefa Salman’ın projesi olan ‘Şeffaf Oda’ uygulamasıyla ödüle layık görüldü. Ödülü Yalova Belediye Başkanvekili Jülide Güner, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe’den aldı.

 

 

Dev organizasyonun jüri koltuğunda, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden  Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Doç. Dr. İbrahim Demir, Marmara Üniversitesi’nden Yrd. Doç Dr. Ülkü Arıkboğa ve Doç Dr. Aynur Can, Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Musa Eken, Yalova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. M. Cemil Arslan gibi önemli isimler yer aldı.

 

“Halkımızın menfaatine olan her türlü uygulamaya ve sürdürmeye devam edeceğiz”

 

Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde elde edilen başarı ile ilgili olarak Yalova Belediye Başkanvekili Jülide Güner şunları dile getirdi; “Yerel seçimler öncesinde Belediye Başkanımız Vefa Salman, her platformda şeffaf oda uygulamasından bahsetmiş ve vatandaşlarımızla daima iç içe olacağını belirtmişti. Bunu da birlikte yöneteceğiz sevgiyle büyüteceğiz sözüyle perçinlemişti. Göreve geldiğimiz günden bu yana her Salı günü sabah 08:00-09:00 arası randevusuz, sekretersiz ve her Perşembe günü saat 10:00-12:00 arası olmak üzere haftanın iki günü Başkanımız vatandaşlarımızın taleplerini dinliyor. Halkımızın büyük beğenisini alan bu uygulama Marmara Belediyeler Birliği’nin de aynı şekilde takdirini alarak ödüle layık görüldü. Bu ödül doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir. Halkımızın menfaatine olan her türlü uygulamaya ve sürdürmeye devam edeceğiz.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.