ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÖRÜYORUZ!

Spread the love

Çınarcık Belediyesi’nin başlattığı ‘Çocuklarımız için Örüyoruz’ adlı projeyle ilçede yaşayan bayanlar çocuklar için atkı örüyor. Kısa zamanda büyük ilgi gören kampanya sonunda örülen atkılar ilçedeki öğrencilere yılbaşı hediyesi olarak dağıtılacak.

 

Çınarcık Belediyesi’nin başlattığı ‘Çocuklarımız İçin Örüyoruz’ projesi başladığı andan itibaren ilçede yaşayan bayanların büyük ilgisini topladı. Proje kapsamında bayanlar boş vakitlerinde ördükleri atkıları Çınarcık Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne getiriyor. Toplanan atkılar ilçede eğitim gören öğrencilere yılbaşı hediyesi olarak dağıtılacak.

Evlerde ve çay bahçelerinde bir araya gelen bayanlar el emeği göz nuru 20 cm genişliğinde, 150 cm boyunda atkı örüyor. Örmeyi bilmeyenler de 300 cm uzunluğunda yün hediye ederek projeye katkıda bulunabiliyor. Siyah dışında tüm renklerin kullanıldığı atkılar rengarenk görüntüleriyle dikkat çekiyor.

 

veb-2

 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, başlattıkları sosyal sorumluluk projesinin büyük ilgi görmesinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek “İlçemizdeki dayanışma duygusunu arttıran bu projeye bayanlarımızın ilgi göstermesi beni çok mutlu etti. Bu sayede hem bayanlarımız boş vakitlerini değerlendiriyor, hem de çocuklarımız soğuk kış günlerinde ablalarının, teyzelerinin el emekleriyle ördüğü atkılarla ısınmış oluyor” diye konuştu.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.