İYİLİĞİN KALBİNDEN İNSANLIĞIN SAADETİNE DAVET!

Spread the love

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 31 Aralık Mekke’nin Fethi dolayısıyla 90. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda bir program düzenliyor.

 

Anadolu Gençlik Derneği, (AGD) Safa Bahçesi’nde düzenlediği bir kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şube Başkanı Mustafa Özen,  AGD’nin Türkiye’de en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek,  81 ilde ve 600 ilçede müesseseleri olan bir kuruluş olduğunu söyledi.

 

Özen,  ‘’ Anadolu Gençlik Derneği bir cemaat değildir. Her görüşten insana kapımız açıktır. Amacımız vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı ilimli gençler yetiştirmektir. Dernek olarak, üniversite, lise, ortaokul ve ilkokul öğrencilerimize yönelik çalışmalarımız var. Kendini genç olarak gören kardeşlerimizi derneğimize bekliyoruz.’’

 

 

‘’Kur’an-ı Kerim ziyafeti yaparak Türk milletini Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle buluşturduk’’

 

Her yıl etkinliklerimiz devam ettiği gibi bu yılda, 31 Aralık Mekke’nin Fethi dolayısıyla bir program gerçekleştireceğiz.  Uzun bir dönemdir Kur’an-ı Kerim ziyafeti yaparak Türk milletini Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle buluşturduk. Aynı şekilde Çanakkale ruhunu canlandırdık. Ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik bir Siyer Nebi çalışması yaptık. Bu vesileyle Türkiye genelinde Peygamberimizin hayatıyla ilgili 2 milyon kitap dağıtıldı. Yalova’da da 3 bin kitap dağıttık. Öğrencilere verdiğimiz kitapları İnşallah annelerine, babalarına, arkadaşlarına okutarak rehberimiz olan Peygamber efendimizi daha iyi tanıtmaya vesile olurlar. İnançlarımızı anadan babadan öğrendiğimiz kadarıyla yetiniyoruz, biz istiyoruz ki İslamı tam öğrenelim  ve öğretelim. Rehberimiz olan Kuran-ı Kerimi tüm dünyada hakim olması için çabalayalım.

 

‘’Davetimize katılan misafirlerimize umre çekilişi hediyemiz olacak’’

 

‘’Bu yıl 31 Aralık tarihinde Mekke’nin Fethi münasebetiyle gerçekleştireceğimiz program,  Kubbeli Camii İmamımız Zekai Salman hocamızın Kur’an-ı Kerim ziyafetiyle başlayacak. Sonrada Yalova Üniversitesi Doç. Dr. Recep Yıldız hocamızın bir konuşması olacak. Daha sonra kum sanatı gösterisi ile devam edecek. İnegöl Mehteran Takımı da bizlerle olacak ve sinevizyon gösterimiz yer alacak. Ardından Siyer-i Nebi sınavına katılan öğrencilerimize ödül takdim edilecek. Geçen yılda yaptığımız gibi davetimize katılan misafirlerimize umre çekilişi hediyemiz olacak.

 

Bu programların sebebi toplumumuz o kokuşmuşluktan uzak tutmak. Genç nesil çok yanlış yollara sapabiliyor. Yalovamızın merkez sokaklarında uyuşturucu madde kullanan kardeşlerimiz var. Biz bunlardan sorumluyuz. Bu kardeşlerimizi bu bataklıktan nasıl kurtarabiliriz amacı ile Allah rızası için çalışmaktır. Bir kurum ve kuruluştan hiçbir kaygı beklemeden kendi gayretlerimizle kendi imkanlarımızla çalışmaya gayret ediyoruz.  Programımızı Facebook üzerindeki Anadolu Gençlik Derneği Yalova Şubesi (@yalovaagd) adresimizden yapacağımız canlı yayınımızı takip edebilirler.

 

31 Aralık tarihinde 90. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda, 19.30’da gerçekleşecek olan programa tüm Yalovalıları bekliyoruz. ‘’

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.