24 OCAK TÜRK TOPLUMUNUN YETİŞTİRDİĞİ GÜZEL İNSANLARINI KAYBETTİĞİ BİR TALİHSİZ TAKVİM YAPRAĞIDIR

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Başkanı Ozcan Özel Uğur Mumcu, Gaffar Okan, İsmail Cem İpekçi’yi anma için basın açıklaması yaptı.

 

Özel yaptığı yazılı açıklamada; “Bugün ve tam 24 yıl önce ben Laikim dediği için, Ben Anti-Emperyalistim, Tam Bağımsız Türkiye’den yanayım dediği için, Ben Özgürlükçüyüm ve ben İnsan Hakları Savunucuyum dediği için ve sadece Terörün karşısındayım dediği için Teröre kurban verdik Gazeteci Uğur Mumcu’yu.  Sadece bunun için katledilmedi Uğur Mumcu, O yobazların, hırsızların, çıkarcıların, vurguncuların düzenine çomak soktuğu için terör süsü verilerek yok edildi 24 Ocak 1993’ün bir kış günü sabahı, çıkarcılar, fesatçılar, hainler tarafından. Kurdukları korkunç tuzakla parçalara ayırdılar vücudunu Türkiye’nin aydınlık yüzlü adamını. Ama bu tuzak hainlerin ellerinde öylesine patladı ki; tam 24 yıl olduğu gibi bugün de milyonlar bir araya gelip tek bir yürek olarak onu anıyoruz.  Ruhun şad olsun Uğur Mumcu.

 

Bugün 24 Ocak Türk toplumunun yetiştirdiği güzel insanlarını kaybettiği bir talihsiz takvim yaprağıdır. Gaffar Okan Diyarbakır’da tüm şehrin büyükten, küçüğüne sevgisini kazanmış delikanlı, korkusuz bir Emniyet mensubumuzdu. Terörün sevgiyle yok edileceğini bilen ve onu eğitimle bütünleştirerek yok etmeye çalışan cesur bir Emniyet Müdürümüz. Onu da böylesi bir gün yaprağında toprağa verdik. Gün geçti yüreklerine Gaffar Okan sevgisi aşılanan Diyarbakır insanı o yıl doğan çocuklarının adını Gaffar koydular ve onun yüreklerinin derinliklerinde bugün bile hala yaşatmaya devam ediyorlar. Emniyet Müdürümüzün de Ruhu şad olsun.

 

Ve 24 Ocak talihsiz takvim yaprağından düşürdüğümüz diğer bir güzel insan, ülkemizin yetiştirdiği ünüyle, dürüstlüğüyle tanıdığımız biz Sosyal Demokratların düşünen beyni Gazeteci-Yazar-Siyaset adamı İsmail Cem İpekçi’ de 24 Ocak 2007 tarihinde aramızdan ayrıldı. Ülkemiz insanı onu TRT Genel Müdürlüğü zamanında tanıştı. Görev yaptığı tek kanallı televizyonlu günlerde TRT ile ülkemiz insanlarını eğitici, aydınlatıcı yayınlarıyla tanındı. Ve onu da her zaman olduğu gibi halkın aydınlanmasını istemeyen kafalar tarafından görevine son verildi. Ve sonrası siyaset hayatında ülkemiz adına önemli görevler üstlendi. Bugün onun da aziz ruhunu hayırla anıyoruz.

 

Ruhlarınız şad olsun güzel insanlar…” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.