ÇINARCIK KARDAN TEMİZLENDİ

Spread the love

Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce sahil yolu, Hüdaverdi Aydın İlkokulu ve Ortaokulu bahçesi ve Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan karlar temizlendi. Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kar yağışından bugüne kadar  vatandaşlarımızın sorunsuz bir şekilde şehrimizin her noktasına ulaşabilmeleri ve herhangi bir kazaya sebebiyet verilmemesi için  azami gayret gösterdiler.

 

Çınarcık ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi amacıyla sahil yolu tamamen karlardan temizlendi.

 

 

 

Çınarcık Hüdaverdi Aydın İlkokulu ve Ortaokulundan gelen talep doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce okul bahçesi karlardan temizledi. Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinden gelen talep doğrultusunda ; Huzur evine giden yol ve huzur evinin içerisindeki alanlar karlardan temizlendi. İlk önce deniz suyu kullanarak alandaki buzların hızlı çözülmesini sağlandı ve arkasından kar temizleme işlemi yapıldı.

 

 

 

 

‘’Buzlanmayı engellemek için şehir içerisinde deniz suyu kullandık’’

 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, “6 Ocak Cuma akşamından bu güne kadar süren kar yağışında; ilçe halkımızın şehir içerisinde ulaşımda sorun yaşamamaları için azami gayret gösterdik. İlk günden itibaren Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ilçemizdeki ana arterler ve ara sokaklarda kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptılar. Bunun yanında buzlanmayı engellemek için şehir içerisinde deniz suyu kullandık. Şimdi ise ekiplerimiz okul bahçelerini ve Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan alanlardaki karları temizliyorlar” dedi.

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.