EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Spread the love

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri 2016 yılında “evde sağlık hizmetleri” kapsamında müracaatı uygun bulunmuş hastalara sağlık hizmeti gerçekleştirdi.

 

Yalova Devlet Hastanesi Evde Sağlık Ekibi 768 kayıtlı hastasına toplamda 4750 ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret edilen hastaların 285’i yatağa bağımlı hasta olmakla birlikte en çok, Nörolojik ve psikiyatrik hastalıklar, yatağa bağımlı hastalar, kardiyovasküler hastalıklar, akciğer ve solunum hastaları ile ortopedi ve travmatoloji hastaları muayene edildi.

 

Çınarcık Devlet Hastanesi Evde Sağlık ekipleri 226 kayıtlı hastaya toplam 1075 ziyaret gerçekleştirirken, Yalova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Hizmetleri ekibi de 45 hastaya 112 ziyaret gerçekleştirdi. Hastaların çoğu 65 yaş üzeri olduğu için en çok diş çekimi ve protez hizmeti verildi.

 

 

 

 

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan SEZEN “Evde Sağlık Hizmetleri Bakanlığımız tarafından çok önemsenmektedir. Rahatsızlıkları nedeniyle sağlık hizmetlerine ulaşımda sorun yaşamakta olan halkımıza bizler giderek evde tedavilerini yapıyor ayrıca hastaneye götürülmesi gereken durumlarda da hasta nakil araçları ile hastanın hastanemize naklini gerçekleştiriyoruz. 2017 yılı itibari ile ekiplerimize 2 yeni hizmet aracı kiralanmış olup; Yalova Devlet Hastanesi Evde Sağlık Ekibi 1 Fizik Tedavi Uzmanı ve 1 Psikolog ile de güçlendirilmiştir” dedi.

 

EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

 

Evde sağlık hizmeti, teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde ya da herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık hizmetlerinin verilmesi sürecinde ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetinin sunulması demektir.

 

NASIL BAŞVURULUR?

 

Başvurular hasta ya da aile bireyleri tarafından 444 38 33 (EV DE) Halk Sağlığı Müdürlüğü EVDE SAĞLIK koordinasyon merkezi 0226 811 45 20, Yalova Devlet Hastanesi EVDE SAĞLIK birimi (Yalova/merkez için) telefonlarına müracaat ile sözlü olarak veya toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi ve aile hekimleri aracılığı ile yapılır. Sağlık ekibi tarafından hasta evinde ziyaret edilerek hizmet alması uygun görülen hastalar için muayene ve dosya açma işlemi yapılır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.