GENÇLERDE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU!

Spread the love

Türkiye Boks Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet takviminde yer alan Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası bugün düzenlenen final müsabakaları ile son buldu.

 

90 .Yıl Spor Salonu’ndaki final maçlarının ardından derece giren sporculara madalyalarını Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, eşi Adalet Bakanlığı Daire Başkanı Çelebi Yılmaz, Yalova Belediyesi Başkanı Vefa Salman, Belediye Başkan Yardımcısı Dinçer İlhan, Ankara Batı Adliyesi Başsavcısı Şaban Yılmaz, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Başkan Vekili Hasan Kartal, Asbaşkan Mahmut İbiş, Gençlik ve Spor Hizmetleri Yalova İl Müdürü Metin Kaplan verdi.

 

Eski Milli Boksör aynı zamanda Yalova Boks İl Temsilcisi Dinçer İlhan, Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası için şunları kaydetti;

‘’Türkiye Boks Federasyonu’ nun faaliyet programında yer alan Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası 21-28 Ocak 2017 tarihi itibariyle ilimizde gerçekleşti. 21 Ocak tarihi itibariyle tekli toplantıyla maçlar başladı. Pazar günü tekli toplantı yapılarak start aldık. Müsabakalar 60 civarında il katıldı. 10 siklette 480 sporcu katıldı. Antrenörleri ve hakemleri  de hesapladığımızda Yalova’da 725 federasyon görevlisi sporcu ve antrenör bulunmakta. Aileleri de hesaba katarsak 1000 kişiyi Yalova’da ağırlamış olduk.

 

 

‘’Bu müsabakaların Yalova’nın ekonomisine de büyük bir katkısı var’’

 

Yalova’da böyle bir büyük organizasyon yapılması onur verici bizde elimizden geldiğince iyi bir ev sahipliği yapmaya çalıştık. Bu müsabakaların Yalova’nın ekonomisine de büyük bir katkısı var. Bin kişinin Yalova’ya geldiğini düşünürsek hepsi bir simit yese günde bin simit eder. Bunun 9-10 gün gibi sürdüğünü düşünürsek Yalova’ya hem kültürel hem de ekonomik anlamda faydalı bir iş olur.

 

Şu ana kadar her şey sorunsuz halde devam etti. Cumartesi günü de final maçımızı gerçekleştirdik ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanları da iyi bir şekilde uğurladık. Umuyorum ve diliyorum böyle güzel organizasyonların devamı ilimizde süregelir.

 

 ‘’Geleceğin olimpiyat şampiyonları Yalova’da oynanan müsabakalardan çıkacak’’

 

Böyle bir organizasyon Yalova’da ilk yapıldı. Geleceğin olimpiyat şampiyonları Yalova’da oynanan müsabakalarda çıkacak. Bu gençler 2020 yılında gerçekleşecek olan olimpiyatlarda buradan çıkacak sporcular temsil edecek. Dolayısıyla Uluslararası yarışacak olan bu gençlerin bugün Yalova’da oynanan müsabakalardan çıkması bizler içinde oldukça gurur kaynağıdır.

 

Teşekkür…

 

Bu müsabakalarda emeği geçen herkese başta Yalova Valiliğine, Yalova Belediyesine, İl Spor Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve ulaşımda da bize yardımcı olan Minibüsçüler Odasına da teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Boks federasyonu Başkanı Eyüp Özgeç  ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Yalova ilinde gerçekleştirilmesi için çok mücadele ettiler. Ben onlara Yalova Boks İl Temsilcisi olarak, hem şahsım hem de camiamız adına teşekkür ediyorum.

 

 

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sporcunun katılığı organizasyonda 10 sıklette madalya dağıtılırken, Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan sporcular şöyle sıralandı:

46-49 kg – Ferhat Uka (İstanbul)

52 kg – Azad Demirhan (Bursa)

56 kg – Ahmet Çikot (İstanbul)

60 kg – Nejat Ekinci (Ankara)

64 kg – Tuğrulhan Erdemir (Ankara)

69 kg – Bera Doğan Kılıç (İstanbul)

75 kg – Raşit Karaosmanoğlu (Kocaeli)

81 kg – Mahmut Can Çiçek (İstanbul)

91 kg- Berat Acar (Samsun)

+91 kg – Abdullah Kuzu (Kahramanmaraş)

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.