HALEP’E ÇİFTLİKKÖY’DEN YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

Spread the love

 ‘Halep’i açlıktan, İnsanlığı utançtan kurtar’ sloganıyla Çiftlikköy’de geçtiğimiz hafta Çiftlikköy Belediyesi, Türk Kızılayı ve İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliği ile başlatılan yardım kampanyasında ilk yardım tırı yola çıktı.

 

Kampanya kapsamında ilçe halkının bağışladığı giyim, battaniye, gıda ve oyuncak yardımları, bir haftalık sürede 1 tır dolusu malzemenin toplanmasını sağladı. Çiftlikköy’de Halep’e Acil Yardım Kampanyası’nda bir hafta gibi bir sürede tonlarca malzemenin yer aldığı tırı, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Kızılay yetkilileri yolcu etti.

 

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar,  kampanya ile hayatta kalma mücadelesi veren Halep halkı için insani yardım hazırlanması ve nakdi yardım yapılmasını amaçladıklarını dile getirerek, “Suriye’de sivillere yönelik saldırıların sona ermesi için devletimiz büyük çaba gösteriyor. Yüce gönüllü halkımız da Halep başta olmak üzere Suriye’nin tamamında hayatları dram içinde olan Suriyelilere bir nebze olsa yardımcı olabilmek için elinden, gönlünden gelen yardımları yapıyor. Hepinizden Allah razı olsun, diliyorum orada akan kan en kısa sürede durur, huzur, barış ve kardeşlik geri gelir” diye konuştu.

 

Kampanya kapsamında okuduğu Çiftlikköy GSD Eğitim Vakfı Ortaokulu’nda sınıfında diğer öğrencileri yardımda bulunması için çaba gösteren ve kendi kumbarasında biriktirdiği paralarla battaniye alarak yardım kampanyasına katılan 11 yaşındaki Tunç da ilgi topladı. Başkan Silpagar, genç öğrenciyi tebrik ederek, Türk gençleriyle gurur duyduğunu dile getirdi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.