HATIRALARDA ERZURUM SERGİSİ AÇILDI

Spread the love

Yalova Belediyesi Ocak Ayı Kültür Sanat programları devam ediyor. 10-15 Ocak tarihleri arasında ‘Kent Müzesi’nde gezilebilecek olan ‘Hatırlarda Erzurum Sergisi’nin açılışını Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile beraber yaptı. 

 

Yalova Belediyesi ile Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Sanat Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından düzenlenen ‘Hatıralarda Erzurum’ konulu sergi açıldı. Yalovalılar tarafından yoğun ilgi gören sergide; Erzurum’un geçmiş dönemlerine ait bölgeleri tanıtan fotoğraf ve gravürler yer alıyor.

 

Başkan Salman, Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürü Almaz ile sergiyi beraber gezerek fotoğraflar hakkında bilgiler aldı. Başkan Salman; “Fotoğraflara bakarken içinde yaşadığımız hissini vererek güzel bir çalışmaya imza atan herkese teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

 

 

SAGED Müzik Topluluğu gönülleri fetih etti

 

Yalova Belediyesi’nin de destek verdiği Yalova Sanat Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği (SAGED) tarafından hazırlanan ‘Anadolu’nun Ön Sözü Erzurum’ isimli program Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Orhan Doğan’ın yönetiminde ki Sanat Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği Müzik Topluluğu’nun seslendirdiği, “Can Ellerinden Gelmişem, Evvela Hüdayi Tanımasaydım, Seyreyle Güzel Kudreti Mevla Neler Eyler, Saçın Ucu Hörmezler, Şafak Söktü Gine Sunam Uyanmaz, Huma Kuşu, Uca Dağların Başında, Kadem Bastı Gönül Tahtı, Göç Göç Oldu, Dün Gece Yar Hanesinde” gibi şarkılarla devam etti. Ardından Kocaeli Erzurum Halk Oyunları Bar ekibinin gösterisi sahne aldı. Kısa bir aranın ardından konuk sanatçı olarak programa katılan Aysun Gültekin, Erzurum yöresine ait şarkıları seslendirerek, gönülleri fethetti.

 

Alkışlarla geçen programın sonunda Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, programa destek veren ve katkı sağlayanlara plaketlerini takdim etti.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.