İLK 100’DE 2 YALOVA FİRMASI

Spread the love

TOBB öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi.

 

Ödül Töreni TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılımıyla gerçekleştirildi.  Satışlarını 3 yılda yüzde 4 bin 473 oranında artıran Antalya firması Ares Tersanecilik ilk sırayı aldı. İlk 100’deki şirketler, Türkiye’den 12 kat daha hızlı büyüdü. Listede en çok şirketin İstanbul’dan, sektörel ağırlığın ise toptan ticarette olduğu görüldü.

 

En hızlı büyüyen şirketleri belirleyen Türkiye 100 yarışmasının ödül töreninde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Ülkemizin en hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekmek ve küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek istiyoruz” dedi.

 

İlimizden YTSO üyesi iki firma

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törende tüm sektörler arasında ulusal düzeyde 2012-2015 yılları arasında en hızlı büyüyen 100 şirket yarışmasını kazananlara plaketleri verildi. Türkiye 100 listesinde 25 farklı şehirden şirketler yer alırken, Yalova’dan 2 şirket listeye girmeyi başardı.

 

 

Türkiye 100 listesinde sıralamaya giren ilimiz şirketlerinden BİLGİÇ İNŞAAT MİMARLIK MÜHENDİSLİK TİCARET LTD. ŞTİ. 14 üncü, SEFİNE DENİZCİLİK TERSANECİLİK TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 40.sırada yer aldı.

 

Üyelerimiz, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katıldığı törende ödüllerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan’ın elinden aldılar.

 

Türkiye ve Dünyaya ilan edilen Türkiye 100 şirketleri arasında Yalova’nın gururu olarak yer alan üyelerimizin büyük bir başarı sağladığını belirten Tahsin Becan “2012-2015 dönemindeki satış geliri artış hızına göre yapılan sıralamada en hızlı büyüyen 100 şirket arasında sıralamaya girerek il ekonomisine ve Türkiye ekonomisine gerek istihdam gerekse vergi ödemelerinde ciddi katkılar sağlamıştır. Üyelerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, ilimizden daha birçok firmanın ulusalda başarı kazanmasını temenni ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.