KAÇAK METRUK BİNA YIKILDI

Spread the love

Yalova Belediyesi ekipleri, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ında katıldığı yıkımda 2,5 katlı metruk kaçak yapıyı yıktı. Yanında resmi bir kurumunda bulunduğu, bodrum katı madde bağımlılarınca kullanılan bina yıkılarak yarattığı tehlike ortadan kaldırıldı.

 

Hakkında 2007 yılında alınmış yıkım kararı olmasına karşın herhangi bir işlem yapılmayan bina, Yalova Belediyesi ekiplerince yıkıldı. 2,5 katlı kaçak olarak yapılan yapı valilik makamından da onay alınarak yıkıldı. Yıkımı yapılan binanın bodrum katından çıkan çekyat ve madde bağımlılarının kullandığı maddelere ait atıklar ise dikkat çekti.

 

Yıkımı bizzat izleyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kazımkarabekir Mahallemizdeki tehlike arz eden metruk bina için 2007 yılında yıkım kararı olmasına karşın herhangi bir işlem yapılmamış. Kaçak binanın bodrum katı madde bağımlılarının kullandığı bir yer haline gelmiş. Mahalle sakinlerinin şikayeti doğrultusunda valilik onayıyla da kaçak yapı hakkındaki yıkım kararını uyguladık. Mahalle sakinlerini tedirgin eden bu yapının yarattığı tehlikeyi engellemiş olduk” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.