MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’DAN ÖĞRENCİLERE YARIYIL TATİLİ MESAJI

Spread the love

2016-2017 Eğitim-Öğretim yarıyıl tatilinin bugün başlaması üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan öğrencilere velilere ve öğretmenlere bir açıklamada bulundu.

 

‘’Geleceğinin kalitesinin eğitiminin kalitesine bağlı olduğuna inanan toplumlar geleceğe güvenle ve güçlü bakabilirler. Bunun için eğitim yöneticileri, öğretmenler ve veliler olarak yeni nesillerin gerekli bilgi ve beceriyle donanmış olarak hayata atılması için aramızdaki diyalogu ve işbirliğini sürekli dinamik tutmalıyız.

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılına 20 Ocak 2017 tarihinde 15 günlük bir dinlenme arası vereceğiz. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Bu vesileyle öğrencilerimizin ikinci döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum.’’

 

Sevgili öğrenciler, kıymetli veliler ve öğretmenler!

 

‘’Sevgili Öğrenciler; Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, inancınızı ve kendinize olan güveninizi dinamik tutarak iyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum. Yarıyıl tatilinizi bir boşluk olarak değil aksine eksiklerinizi tamamlayıcı ve kitap okuyarak faydalı bilgiler edineceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz.

 

Kıymetli Veliler; Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Bunları çocuklarınıza yansıtmadan nedenleri üzerinde kendimizi sorgulayarak, çocuklarımızı sistemli ve düzenli çalışmalara yönlendirerek başarıyı daha üst noktalara taşımaya çalışmalısınız.

 

Kıymetli Öğretmenler; Gazi Mustafa Kemal’in, “Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…” sözünden yola çıkarak ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize yarıyıl tatilinde dinlenmeleri, kitap okumaları ve sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak güzel zaman geçirmeleri yönünde tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, karnelerin öğrencilerimiz, aileler ve öğretmenler için hayırlı, bundan sonraki dönemlerde de daha güzel başarılara vesile olmasını diliyor, huzur dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.’’

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.