SİLAH SİZDE İKEN BU NEYİN KORKUSU

Spread the love

Henüz başkanlık sistemi geçmemişken, maddeler tartışmaya açıkken artısı eksi değerlendirilmeden bir tufan gibi karşı çıkıldı bu işe. Pireyi deve yapmakta üzerimize yok ayrıca. Kimi kral olacak diyor, kimi padişah olacak diyor,  kimi de tek adam olacak diyor, bu işler bu kadar kolay mı? Zaten bu niyette olan bir Cumhurbaşkanı şuanda tüm yetkiler elinde iken çok rahat yapabilir. OHAL sayesinde KHK lar ile çoktan ilan ederdi krallığını. Halka gidilen bir sistem bu halk ilk seferde kabul eder oy verir baktı ki bu işi bu lider yürütemiyor alaşağı edip kendi istediği birini başkan yapar. Bu açık yetki halkın elindeyken kim nasıl krallığını tek adamlığını ilan edip orada kalabilir ki.

 

  Herkes Devlet Bahçeli ye kızıyor kolay olanı yapıyor aslında, etraf ne diyorsa onu diyor. Ya biraz otur düşün zaten Tayyip Erdoğan şu şartlarda elinde tutuyor tüm ipleri, istediği gibi at sürer memlekette. Bunu engelleyecek güç var mı, yok şu şartlarda. O zaman ne yapmak gerek bir şekilde sınırları belirlemek yetkinin halkta olduğunu hatırlatmak ve halkın tek patron olduğunu kanıtlamalı.Referanduma gider eğer halk istemiyor ise zaten sıkıntı yok ama istiyor ise kendi yönetimini kendi belirleyecektir. Cumhuriyetin gereği de budur zaten. Nasıl ki hilafetten Cumhuriyete geçmeyi halk istediyse şimdi de yönetimin değişik bir şeklini de kendisi isteyecektir.

 

   Terörle mücadele etmek için HDP den tezkere alacağız yoksa PKK cenazesine katılan, pkklı vekilleri ziyaret eden hasta pkklılara geçmiş olsun dileklerinde bulunan çizgisinden uzaklaşan CHP ile mi çözülecek. Bundan mütevellidir ki hızlı karar alıp sağlıklı mücadele için kontrollü ve kurallı bir başkanlık sistemi şart. Şunu da belirtmekte fayda MHP nin karşı çıktığı başkanlık ile şimdiki başkanlık arasında çok fark var. Atanacak bakanlar şimdi ki gibi tek görüşten olmayacak kimsenin tek elinde kalmayacak kabine bu sistemle. Sadece biraz sabretmek gerek.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.