TORUNLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR YALOVA BIRAKMALIYIZ

Spread the love

Yalova Kanser Hastaları Derneği Yönetim Kurulu, Tema Vakfı Yalova İl temsilciliğini ziyaret etti.

 

Her iki sivil toplum kuruluşunun yöneticileri Yalova’da yaşanan çevre sorunları konusunda fikir alışverişinde bulundular.

 

Tema Vakfı İl Temsilcisi Faruk Tezcan ve Yalova Kanser Hastaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Bayar yaptıkları ortak açıklamada;  “Kötü çevre koşulları ile sağlığımız yakından ilgilidir. Yalovamızın temiz havasıyla, suyuyla, toprağıyla ormanıyla öğünüyoruz. Ancak nüfus artışımız bu hızla devam ederse, sanayi planlandığı şekilde gelişirse çok yakın gelecekte öğündüğümüz çevre değerlerini arar olacağız.’’

 

‘’Siyasi çıkar hesaplarıyla, rant hesaplarıyla Yalovamızın güzelliği sanayiye kurban edilmemelidir’’

 

Çok yakınımızda Gebze Dilovası’nda yaşanan olayı unutmayalım. Sanayinin yerleşim alanlarındaki insanların sağlığı üzerindeki kötü etkileri bilmeyen yoktur. 50 binlik planlar yapılırken vatandaşların sağlığı öncelikli olarak düşünülmelidir. Siyasi çıkar hesaplarıyla, rant hesaplarıyla Yalovamızın güzelliği sanayiye kurban edilmemelidir. Sağlık turizmi ve kongre turizmini alternatif çözüm olarak öneriyoruz. Sanayi kuruluşları için Tarım Bakanlığı’nın spotunda söylendiği gibi daha uygun alanlara taşımalıyız. Yalova’nın havasına, suyuna, toprağına sahip çıkmalıyız. Torunlarımıza yaşanabilir güzel bir Yalova bırakmalıyız.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.