UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE TOPYEKÜN DEVAM EDECEĞİZ!

Spread the love

Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu Toplantısı Vali Tuğba Yılmaz’ın katılımıyla Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

 

Vali Tuğba Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Garnizon Komutanı Dz. Kur. Alb. Ayhan Gedik, Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, il Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Yeşilöz, Cumhuriyet Başsavcılığı, Yalova Belediye Başkanlığı, Yalova Üniversitesi Rektörlüğü Temsilcileri ile İl Müdürleri ve İl Müdürlüğü Temsilcileri iştirak etti.

 

 ‘’Tabiat boşluk kabul etmez’’

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yılmaz, “Dünya farklı bir yöne gidiyor ve birçok ülke ve toplum büyük bir açmazın içinde. Günümüzde uyuşturucu tüm insanlığı özellikle de gençleri ve çocukları ciddi anlamda tehdit etmektedir. Tarihî ve kültürel kökleri hala canlı olan, mensup olduğu ahlakî değerleri bir şekilde korumayı başarmış güçlü Türkiye’nin geleceği olan gençlerini de koruması elzemdir. Dünyada bazı milletlerin artık ikinci bir şansı yok. Ama bizim hala gidilecek yolumuz, tükenmemiş umudumuz, gerçekleştirilecek ideallerimiz var. Bunun için hiçbir ideolojik ve politik ayrım gözetmeden hep birlikte işbirliği yapmalı, memleketimizi ve gençlerimizi tüketim ve bağımlılık endüstrisinin kollarına düşmekten kurtarmalıyız. Ülkemizin bağımlılık mücadelesinde izleyeceği en doğru ve sağlıklı yol, çocuklarımızı ve gençlerimizi hiç başlamadan önce bu tehlikeden korumaktır. Benim çocuğum asla kullanmaz demeyin. Bilinmelidir ki ‘Tabiat boşluk kabul etmez’. Siz insanların kalplerini, zihinlerini boş bırakırsanız, gelir orayı her türlü kötü alışkanlık, bağımlılık işgal eder. Biz evlatlarımızın kafalarıyla birlikte kalplerini de beslemeliyiz, mutmain etmeliyiz, doyurmalıyız. Kötü alışkanlıklarla, bağımlılıkla mücadelenin en etkili yolu bu ülkenin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi; inancını, tarihini, kültürünü, medeniyetini bilen nesiller olarak yetiştirmektir. Burada da en büyük başta aileler olmak üzere öğretmenlerimize düşmektedir.” dedi.

 

‘’Uyuşturucuyla topyekûn mücadele etme anlayışını, bütün topluma yaymanın en önemli vazifemizdir’’

 

Bağımlılıkla mücadelenin tek bir kurum veya merciinin işi olmadığını, kamu, özel sektör ve sivil toplum gibi birçok paydaşın ortak çabasını ve uzun soluklu bir programın tavizsiz uygulanmasının gerektiğini belirten Vali Yılmaz, “Son dönemde “hedef ülke” haline gelen ülkemizde güvenlik kuvvetlerinin yıllardır başarıyla sürdürdüğü arz mücadelesine ilaveten, uyuşturucuyla da topyekûn mücadele etmektedir. Ancak çağdaş toplumlarda, halk sağlığına ilişkin sorunlar devlet mekanizmasının sivil toplumla sinerjik çalışmasıyla aşılmaktadır. Unutulmamalıdır ki aynı hayatı, aynı ülkeyi, aynı sokakları paylaşıyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz. Başta Yeşilay olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşları ve özellikle de medyadan rica ediyorum gençliğimizi bu illetten kurtarmak için devletimizin topyekûn verdiği mücadeleye sonuna kadar destek verelim. Sivil toplum kuruluşlarının da iştirakiyle uyuşturucuyla topyekûn mücadele etme anlayışını, bütün topluma yaymanın en önemli vazifemizdir. Burada herkesin üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesi gerekmektedir. Yapılan ve yapılmakta olan tüm çalışmaları titizlikle takip etmekteyiz. ” dedi.

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.