15 TEMMUZ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

Spread the love

Merkez İlçe Bahçelievler Mahallesi Rauf Orbay Sokak Çınar Apt. No: 1 adresinde, 3 Aile Hekimi ile hizmet veren 15 Temmuz Aile Sağlığı Merkezi açıldı.

 

Sağlık hizmetlerinde kaliteyi arttırmak için aile hekimi başına düşen nüfusu azaltmayı hedefleyen Sağlık Bakanlığı yeni Aile Hekimliği Birimleri açılmasını teşvik etmekte olup, ilimizde de Yalova Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yeni Aile Sağlığı Merkezleri ve Aile Hekimliği Birimleri açılarak Aile Hekimi sayısını artırmaya devam etmektedir.

 

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Halk Sağlığı Müdürü Dr. İbrahim Dedecan, ‘’İlimizde yeni açılan birimlerle birlikte 29 Aile Sağlığı Merkezinde 71 Aile Hekimliği Birimi ile birinci basamak sağlık hizmetleri halkımıza sunulmaktadır. Bu hizmetler içinde öncelikle koruyucu sağlık hizmetleri ( gebe-bebek izlemleri,çocuk bağışıklama hizmetleri, rahim ağzı ca.-meme ca.-kolon kanseri taramaları vb.) büyük önem taşımakta olup, hastalara yönelik muayene-tetkik hizmetleri de aile sağlığı merkezlerimizde  verilmektedir.

 

Nüfus artışına bağlı olarak ihtiyaç halinde yeni aile sağlığı merkezleri ve aile hekimliği birimleri açılmaya devam edecek olup, halkımıza hayırlı olmasını dileriz’’ dedi.

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.