3 SPORCU SATRANÇ ULUSAL TAKIM HAVUZUNDA

Spread the love

Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Yaş Grupları Satranç Müsabakaları 21-27 Ocak 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

 

81 İlden 2.457 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen şampiyona Dünya Satranç camiasında da büyük ilgi uyandırdı. Yalova ilinden de Küçükler ve Yıldızlar Yaş Gruplarına toplam 43 sporcu katıldı. İlimiz sporcuları turnuva boyunca büyük bir özveri ile mücadele ettiler. 9 tur süren müsabakalar sonunda ilimizden 3 sporcu ‘’Ulusal Takım Havuzuna’’ girmeye hak kazandı.

 

Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat, “7 Yaş bayanlarda Ecrin Avcı, 12 Yaş bayanlarda Gülce Nehir Kara  ve 14 Yaş bayanlarda Irem Serdil Meylani  ulusal takım havuzuna girmeye hak kazanarak  Yalova’ya madalya ile döndüler. Ulusal takım havuzuna giren sporcularımızı başarılarından  ve Şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı vermiş oldukları mücadelelerinden dolayı kutlarız.Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Metin Kaplan ‘a da sporcularımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz” dedi.

 

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü de,  ‘’Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Yaş Grupları Satranç Müsabakalarında derece yaparak Ulusal Milli Takım havuzuna girmeye hak kazanan sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz’’ dedi.

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.