BAŞKAN SİLPAGAR’DAN CAN DOSTUM PROJESİNE TAM DESTEK

Spread the love

Kaybolan evcil hayvanların bilgilerinin QR kodu ile elektronik ortamda kayıt altına alınarak kolayca bulunmalarına sağlayan projeye destek veren Başkan Silpagar, “Gençlerimiz gerçekten güzel bir uygulamaya imza atmış. Onları canı gönülden destekliyorum. Biz de Çiftlikköy Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız. Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimiz de bu sistemi uygulayarak tanıtımına yardımcı olacak” dedi.

 

 

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ROBOTİK TAKIMI ZİYARET ETTİ

 

Ziyarette Yalova Bahçeşehir Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat Ayılmaz ve robotik takımı öğrencilerinden oluşan ekip, geliştirdikleri sistemi Başkan Silpagar’a anlattı. Ayılmaz, FLL adında bir turnuvaya hazırlanan ekibin ‘Can Dostum’ projesini Yalova’daki tüm hayvan barınaklarında kullanımı ve vatandaşlar tarafından tanınması için çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

 

QR KODU UYGULAMASI İLE KAYIP HAYVANLAR KOLAYCA BULUNACAK

 

Ayılmaz, “Hayvanlar Yaşam Ortaklarımız adlı projeye Legoların Efendisi adlı takımımızla katılıyoruz. Türkiye’de günde 900 evcil hayvan kayboluyor. Bunların kısa zamanda sahiplerine kavuşmalarını sağlamak adına böyle bir proje geliştirdik. Yaptığımız uygulama telefon veya tablete indiriliyor. Size bir QR kodu veriliyor. Bunu okutarak evcil hayvanınızın bilgilerini ve kendi bilgilerinizi giriyorsunuz. Sonra bu kodu bir tasmaya yapıştırdığınızda, evcil hayvanınızı bulan kişi bunu telefonundan okuttuğu zaman bilgilerinize ulaşıyor. Böylece kayıp hayvanınızı barınağa gitmeden teslim alabiliyorsunuz. Biz bunu Yalova’daki tüm hayvan barınaklarına da tanıtıyoruz” diye bilgi verdi.

 

SİLPAGAR, “ELİMİZDEN GELEN TÜM DESTEĞİ VERİRİZ”

 

Projenin çok faydalı olacağını dile getiren Başkan Silpagar da, sistemin yaygınlaşması için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti. Konuk ekibe Çiftlikköy Belediyesi olarak gerçekleştirilen hizmetler ve yenilenen hayvan barınağı hakkında bilgiler veren Başkan Silpagar, “Merkezimizde sokak hayvanlarımızın bakımları ve aşılarıen iyi şartlarda yapılıyor. Burasını eski bakımsız halinden kurtarıp yeniledik ve kapasitesini artırdık. Her zaman hayvan severlerimizin ve hayvan dostlarımızın yanındayız. Böyle bir proje yaptıkları için çocuklarımızı da tebrik ediyorum. Sizlere her zaman desteğimiz tam” diye konuştu.  Ardından Park ve Bahçeler Müdürü Ersan Tekin’le birlikte Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden ekip, burada da veterinerlerle sistem hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.