BIRAKIN BİRAZ DA VATANDAŞ GÜÇLENSİN

Spread the love

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde Yalovalılarla bir araya gelerek, referandumda ‘Hayır’ oyu vereceklerini kaydetti.

 

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz’ün katılımlarıyla Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde toplantı düzenlendi. Partili vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katılım gösterdi. Adalet Partisi’nin 56. yılını kutladıklarını söyleyen Öz, partinin yarım asrı geçmiş bir tecrübesi bulunduğunu belirtti.

 

‘Gözaltına alınmış sorgulanmış bir kardeşinizim’

 

“1980 senesinde askeri darbeyle kapatılan partimiz, uykuya geçti. Ancak uykuya geçerken partililerimiz, çeşitli siyasi partilerle siyaset yapmaya devam etti. Darbeleri babalarımızdan büyüklerimizden dinledik. 1960, 1980 darbesi arkadan gelen ihtilaller, arada birtakım muhtıralar. Bunların hepsini yaşadık. 1980 senesini yaşamış bir kardeşinizim. O tarihte gözaltına alınmış sorgulanmış bir kardeşinizim. Çünkü o zaman da bizim Adalet Partimizin hür genci var. Bütün gençlik teşkilatları partililer sorgulanıyordu. Solu ile sağı ile bütün partiler o tarihte biliyorsunuz askeri darbede bütün teşkilatlarıyla beraber gözaltına alınmıştı”

 

Biz gerçek darbeyi muhtırayı gördük

 

Biz gerçek darbeyi, muhtırayı yaşayan Adalet Partisi olarak 1971’de muhtıra, 1980’de darbe gördük. 65 senesinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde rekor kırarak yüzde 52,7 oy almış, geçmişi, sicili tertemiz olan bir partinin, bir ahvalin evlatlarıyız”

 

 

‘Siz hangi dış güçlerin adamısınız?’

 

Bunların yaptığı normal bir ruh hali değil. Ya doğrusundur ya eğrisindir. Ben PKK’ya, cemaate düşmanım, hayatta hiç yanlısı da olmadım. Siz kimdensiniz?  Siz hangi dış güçlerin adamısınız? Bu milliyetçileri kimsenin kandırmaya hakkı yok. Bugün Türkiye’de 20 milyonun üzerinde aç insan yaşıyor. Devlet, babadır, güvencedir. Devlet, evinizdeki babanızdan daha vicdanlı olmak zorundadır. Çocuğuna 10 lira veremeyen onurlu babalarla dolu bu memleket. Bu insanlar gündemin neresinde? Milletin yüzü gülmüyor. Her yeri parsellediniz. Helal, haram ver Allah’ım, bizim çocuk yer Allah’ım. Böyle dindarlık olur mu? Bu memlekette aldıkça al, çaldıkça çal diye yeni bir düzen icat ettiniz. Böyle bir düzen olmaz. Biz yoksak da ilahi adalet var, toprağın altı var. Bırakın biraz da vatandaş güçlensin. Bu ay sonu seçime girme yeterliliğimizi alıyoruz. Çatır çatır siyaset yapacağız, bunu unutmasınlar. Biz bu treni yola çıkarıyoruz, bizi tehdit ediyorsunuz. Bizim bunlara kanımız tok, 15-16 yaşında Çanakkale’de yatan delikanlı korkmamışsa bizim korkma hakkımız yoktur.”

 

Büşra Gündüz

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.