BOŞNAK ÖĞRENCİLER BAŞKAN SİLPAGAR’IN KONUĞU OLDU

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, kardeş Okul Projesi kapsamında ülkemize gelen Lukavac Grad Ortaokulu heyetini konuk etti. Misafir öğrencilere Müslüman Bosna’nın, Türkiye için büyük önem taşıdığını belirten Başkan Silpagar, Bosna’nın büyük lideri Aliya İzzetbegoviç’in mücadelesinin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini dile getirdi.

 

Bosna Hersek’in Tuzla Kantonu Lukavac kentinden gelen Boşnak öğrenciler, 4 gün boyunca Çiftlikköy’ün konuğu oldu. Çiftlikköy Şehit Abdulhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulu ve Çiftlikköy Belediyesi tarafından misafir edilen 27 kişilik heyette Lukavac Grad Ortaokulu Müdiresi Alima Avdic de yer aldı.

 

SİLPAGAR, “İZZETBEGOVİÇ TÜM DÜNYAYA ÖRNEK BİR LİDERDİR”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir ve Çiftlikköy Şehit Abdulhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan Akpınar’ın da yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Silpagar, “Bosna’dan gelen misafir öğrencilerimizi Çiftlikköyümüzde ağırladık. Boşnak öğrencilere örnek aldığımız bilge lider Aliye İzzetbegoviç’in, “İktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir” sözünü makamımızın düsturu olarak benimsediğimizi anlattık. Türk’ün Balkanlardaki kalesi Bosna’ya selam ve sevgilerimizi ilettik. Çiftlikköy Belediyesi olarak konuk ekibin en iyi şekilde ağırlanması için elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Yurt dışındaki ülkelerle olan kardeş okul projelerinin geliştirilerek devam etmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Ziyaret sonrasında Başkan Silpagar’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir’e, Lukavac Grad Ortaokulu Müdiresi Alima Avdic tarafından Bosna’nın tarihi ve kültürel mirasını simgeleyen hediyeler verilirken, Başkan Silpagar da tüm heyete hediyeler takdim etti.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.