CHP STK’LARA NEDEN HAYIR DİYORUZ ZİYARETLERİNE BAŞLADI

Spread the love

CHP Yalova İl Başkanlığı,  İl Başkanı Özcan Özel Başkanlığında 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumunda STK’na   “ Neden HAYIR   diyoruz, anlatma çalışmalarına başladı. 

 

 

İl Başkanı Özcan Özel Başkanlığında il yönetim kurulu üyelerinin ilk durağı YALOVA BALKAN TÜRKLERİ EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ  (BAL-GÖÇ) oldu.  Dernek Başkanı Lütfü Özgür ve  yönetimince karşılanan CHP Yönetimi Başkan Özgür’ün “ CHP Yalova İl Başkanımız Özel ve Yönetimini aramızda görmekten son derece mutlu olduk.  Üyelerimizi yapılacak olan Anayasa Referandumu öncesinde partilerinin neden HAYIR dediklerini bizlere anlatacaklar.” Dedikten sonra sözü Özel’e verdi, İl Başkanı Özel “ Baba tarafından göç etmiş bir Balkan çocuğu olarak sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Sizlere 16 Nisan’da yapılacak referandumda Partimiz adına neden Hayır dediğimizi anlatmak için buradayız. Biz Balkan göçmenler her dönem demokrasi ve cumhuriyeti savunmuş insanlarız. Anlamadığımız tek adamda yetkilerin toplanmasıdır. Kanun çıkarma yetkisini, Anayasa Mahkemesine  üye atama  ile HSYK’da Hakim ve Savcıları atama yetkisini Yükseğini kaldırarak ben den başka yükseği tanımam diyerek ona vereceksin.Niye bu kadar yetkiyi 1 kişiye verelim. “ dedi. Özel konuşmasına devam la “ Meclisin yetkilerini formalite haline getiriyorsunuz, peki neden 550 Mv. sayısını 50 arttırarak 600 ‘e çıkartıyorsunuz? Bunun cevabını veren yok? Maliyeti oldukça yüksek olan bu maaşlar için ülkenin parası çok sorun değil mi demek istiyorsunuz. Bu israf değil mi?  Seçildiğinde istediğin kişileri makamlara atayacaksın, Bakanları atayacaksın. Ne adına yapacaksın bunu? Beni Millet seçti diyerek. Peki bu Milletvekillerini millet seçmiyor mu? Neden milletin vekillerine güvenmiyorsun? ” Dedi ve salondakilere “ bugün Azerbaycan Devlet Başkanının bir ilginç olayı yaşandı. Karısını CB Yardımcısı ilan etti. Böylesi bir durumu ülkemizde de yaşamak istermisiniz? “ Dedi ve soru soran dernek üyelerinin sorularını cevaplandırdı. 

 

 

 

                     ÖZEL’DEN AKP İL BAŞKANI ÖZTABAK’IN DEMECİNE SERT CEVAP

 

 

CHP İl Başkanlığımızın 2. ziyareti Yalova Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Oda Başkanı Tahsin Becan ve Yönetimince karşılanan Özcan Özel ve İl Yönetimi kısa hoş sohbet ve sonrasında ülkemizde yaşanan son ekonomik durumu birlikte değerlendirdiler. Burada Tahsin Becan ve Yönetimine de CHP olarak anayasa referandumunda Neden HAYIR dediklerini anlatan Özel konuşmasında “ Bugün yerel gazetelerimizde AKP İl Başkanı Sn. Öztabak’ın bir demeci vardı. Bilmiyorum okudunuz mu?

 

 

FETÖ, PKK, HDP, CHP aynı kulvar da diye demeç vermiş.  El insaf yani. 93 yıllık ve bu ülkenin kuruluşuna tanıklık etmiş katkı sunmuş bir partiyi terör örgütleriyle bir kulvarda buluşması manidardır, diye niteleyerek demeç vermesi. Gerçekten talihsiz bir demeç olmuş. Bu yılın başında Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda İl Başkanları olarak Terör Örgütlerine karşı durduğumuzu belirten metnin altına hep beraber imza atmadık mı? 15 Temmuz sonrası Yenikapı’da tüm terör örgütlerine karşı olduğumuzu ortak duruş sergileyerek göstermedik mi? Sn. Öztabak’ın  bu demeci tamamen ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik  yıkıcı bir tehdit olmuştur. Biz de sormazmıyız o zaman size; Ne istediniz de vermedik, Dolmabahçe mutabakatı, Habur Sınırında yaşanan havai fişekli geçişler, Valilere verilen “dokunmayın” talimatları bunlar yapıldığında iktidarda CHP mi var dı?         Sn. Öztabak unutmasın ki, 16 Nisan Anayasa referandumun da birileri elbette Hayır diyecektir.         Oy pusulası üzerin de yazılı seçeneklerden birisi de HAYIR’DIR.  Çok talihsiz verilen bu beyanat için Sn. Öztabak’ı kınıyorum. Ankara’da kendisine verilen direktifte anlaşılan o ki, eksik Kontör yüklenmiş.” Diyerek sert tepkisini dile getirdi.

 

 

      HAYIR, OYUNU VERECEK OLANLAR, NEDEN HAYIR VERECEKLERİNİ BİLEN İNSANLARDIR

 

 

CHP İl Başkanlığının 3 ziyareti Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği oldu. ADD Yalova Şube Başkanı Taner Ozan tarafından karşılan Özel ve Yönetimi kısa sohbet arasında ADD Başkanı Ozan                      “ 16 Nisan’da yapılacak yeni Anayasa Halk Oylaması için bizlerde üzerimize düşeni yapacağız. Bu anayasanın ülkemizi dibi görünmeyen bir maceralara doğru taşıyacağı açık görülüyor. Bizim en çok bu anayasa dolayısıyla hala kafası karışık ve kararsız olan insanlarımıza işin doğrusunu anlatmak. Bunun için bu işi bilen insanlarımızı toplumla buluşturmaktır. O yüzden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sn.Metin Feyzioğlu’nu Yalova barosu ile birlikte ilimize getirip insanlarımıza işin gerçeğini anlatmasını sağlamak oldu. Bu tür aydınlatıcı etkinliklerimizi sürdüreceğiz.” Dedi.  CHP Yalova İl Başkanımız Özcan Özel’de bu organizasyon çalışması gerçekten yerinde olmuş verimli bir karardır. Etkisi büyük olmuştur. Hayır oyu verecek olan insanlarımız okuyorlar, değerlendiriyorlar. Bu ülke kolay kurulmadı. Geleceğimiz adına, Cumhuriyetimiz adına, Demokrasimiz adına, Laikliğimiz adına, Atatürk ilke ve devrimleri adına daha güçlü çalışmalıyız. Bugün bir kamyoncunun oğlu, bir esnafın oğlu, bir çiftçinin oğlu Milletin vekili olabiliyorsa bu bize sunulan Cumhuriyetin eseridir. Parlamenter demokrasinin kıymetini bilelim.” Diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

CHP İl Başkanlığımızın Yalova ilimizde mukim STK’na ziyaretlerine devam edilecektir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.