İLAÇLAMALAR BAŞLADI

Spread the love

Yalova Belediyesi’nin sivrisinekle erken mücadele amacıyla Ocak ayında başlayan tespit çalışmaları devam ederken belirlenen noktalarda ilaçlama çalışmaları başladı. Sahada tespit edilen su odakları ile kanal ve logarlarda ilaçlama çalışması Adnan Menderes Mahallesi’nden başladı.

 

Geçtiğimiz yıllarda Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ilaçlama çalışmaları bu yıldan itibaren Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde sürdürülmeye başlandı. Yaz aylarının başlıca sorunlarından olan sivrisinekle mücadele Ocak ayı itibariyle start aldı. Odak tespitlerinin sürdüğü saha çalışmalarına ilave olarak ilaçlama çalışmaları da başlatıldı. Ekipler, kanal ve logarlarda kanal sisleme makinası vasıtasıyla ilaçlamalarını ilk olarak Adnan Menderes Mahallesinde yapmaya başladı.

 

 

Çalışmaların Ocak ayında başladığını belirten Başkan Vefa Salman; “Ekiplerimiz sahada larva kaynaklarını tespit etmeye devam ediyor. Yapılan tespitler sistem üzerine işlenmeye başladı. Belirlenen odaklarda ekiplerimiz ilaçlama çalışmalarını başlattı. Yaz aylarının başlıca sorunlarından biri olan sivrisinek sıkıntısını minimize etmeye kararlıyız. Bu nedenle sadece yaz aylarında değil yılın 12 ayı bu konuda çalışma yaparak larva dönemlerinde sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bu konuda ekiplerimizce ilk çalışma Adnan Menderes Mahallesi’nde başlatıldı ve bir hafta boyunca tüm kanal ve logarlarda ilaçlamalar yapılacak” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.