ÖZTABAK İLE DEMİREL GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile Milletvekili Fikri Demirel düzenledikleri basın toplantısında gündemi değerlendirdiler. Konuşmalarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

 

 

“2016 yılı bölgemiz ve ülkemiz açısından çok önemli olayların yaşandığı, önemli sosyal ve siyasal gelişmelerin hayata geçirildiği bir yıl olmuştur. Ülkemizin de içinde bulunduğu Ortadoğu bölgesinde menfaatleri olan güçler bu hayallerini gerçekleştirebilmek için her yolu mubah görüp, kin ve nefret tohumları ekerek Müslümanları birbirine kırdırtmaktadırlar.

 

Kendi menfaatleri doğrultusunda bölgemiz üzerindeki emellerine ulaşmak isteyenler karşılarında bir tek Türkiye’yi engel olarak görmektedirler. Bu nedenle de Türkiye’yi askeri, siyasi ve ekonomik yönden zayıflatmak ve onların planlarına karşı koyamayacak duruma düşürmek istemektedirler. Gezi olayları ile ülkede kargaşa ortamının yaratılmak istenmesi,17-25 Aralık da Yargı kullanılarak darbe gerçekleştirme gayretleri,15 Temmuz darbe kalkışması, PKK ve uzantılarının terör olaylarını şehirlere taşıyarak Hendek mücadelesini başlatması, DAEŞ’in Suriye ve Irak’a yerleştirilerek ülkemizin başına bela edilmesi hep bu uluslararası şer güçlerin marifetidir.”

 

Allah’a hamdolsun ki Türkiye’miz üzerinde oynanmak istenen tüm bu oyunlar başta Milletimizin feraseti ve cesareti olmak üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’IN liderliğinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet Güçlerimizin cansiperane gayretleri ile engellenmiştir. Millet olarak birlik ve bütünlüğümüzü koruyarak hatta daha kuvvetlendirerek bu tür tehlikelere karşı mücadelelere devam etmeliyiz. Özellikle Başika Kampın da bulunmamız, Fırat Kalkanı operasyonu ile Suriye’ye gitmiş olmamız bu mücadelenin sınır ötesi ayaklarıdır. Bizim buralarda bulunuyor olmamız Emperyalist güçlerin hesaplarını alt üst etmiştir. Şehitler veriyoruz, Can’ımız yüreğimiz yanıyor, üzülüyoruz. Ancak ülkemizin güvenliğinin Musul’dan, Şam’dan, Elbab’dan geçtiğini bilerek hareket etmekteyiz. Oralarda güvenli ortam oluşturulmadan ülke içinde güvenliğimizi ve bütünlüğümüzü koruyamayız. Bu nedenle Suriye’de ve Irak’ta ne işimiz var diyenler bu gerçekleri göremeyecek kadar ufuksuz, vizyonsuz ve siyaseten miyopturlar

 

Ülkemiz bu mücadeleleri verirken yönetim zafiyeti yaşamamalıdır. TBMM’de görüşülerek kabul edilen anayasa değişikliği teklifi ile Cumhuriyet kazanımları tam olarak korunmaktadır. Yapılmak istenen sistem değişikliğidir. Amaç ülkeyi daha etkin ve hızlı karar alabilen, yönetimde istikrarı sağlayan ve koalisyon risklerini ortadan kaldıran ve ülkeyi yönetenlerin meşruiyetlerini doğrudan millet iradesinden sağlayacağı yeni bir sisteme geçmektir. Bunun adı Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemidir. Bu anayasa değişikliği TBMM’den geçerek referandum için milletimizin huzuruna gelmiştir. Bizler Ak Parti mensupları olarak bu değişikliğin kabul edilmesi için milletimiz ile el ele gönül gönüle vererek çalışacağız. Kapı kapı gezerek sıkılmadık el bırakmayarak bu sistem değişikliğine evet diyeceğiz.

 

Anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda hayır diyerek sistem değişikliğini engellemeye kalkan odaklar Rejimi değiştiriyorlar diye yalan yanlış açıklamalarla halkımızın aklını karıştırmaya gayret etmektedirler. Türkiye Cumhuriyetinin rejimi bellidir.1923 yılında Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN önderliğinde CUMHURİYET olarak kurulmuş ve bu konu kapanmıştır. Devletin yapısı ise Demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak belirlenmiştir. Bunların hiç biri ile kimsenin bir sorunu yoktur. Cumhuriyetin milletimize sağladığı kazanımlar hepimizindir. Hiç kimse Cumhuriyet kazanımlarını kendilerine mal ederek başkalarını rejim karşıtı gösterme gafletine düşmesin. Ak Parti’yi ve onun taraftarlarını rejim karşıtı göstermeye kalkanlar bilsinler ki rejimin de Demokrasimizin de Cumhuriyet kazanımlarının da bekçisi ve garantisi Ak Parti ve Ak Parti ile birlikte hareket eden milletimizdir.15 Temmuz gecesi bizler meydanlara koşarken, evinden çıkamayanlar, marketlere ve ATM lere koşanlar bize rejim ve demokrasi dersi vermeye kalkmasınlar.” dedi.

 

Milletvekilimiz ile birlikte Basın toplantımızı gerçekleştiriyoruz.

Yusuf Ziya Öztabak paylaştı: 2 Şubat 2017 Perşembe

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.