SOYUMUZU SOYSUZLAR KURUTAMAZ

Spread the love

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topcular Soyumuza yapılan katliyamları, Soy kırım oldığunu belterek yazılı basın açıklaması yaptı.

 

Hasan Topcular açıklamasında; “Aradan 25.yıl geçmesine rağmen, acımız, kinimiz, nefretimiz aynı tazeliğini korumakta, Azerbaycan azat olmadan da, aynı şekilde devam edecektir.

 

“26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı’da yapılan katliam, Türk Dünyası ve Azeri Türklerinin en acılı günlerinden birisi, Uygar dünya için de utanç tablosudur. Hocalı Katliamı, bütün batı dünyasının ve sivil toplum örgütlerinin ve insan hakları ile ilgilendiğini söyleyen kuruluşların gözleri önünde yapılmış ancak sadece seyirci kalınmış ve bu insanlar sadece Türk oldukları için katledilmiştir”

 

Hocalı Katliamı tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan insanlık trajedisidir. 1914 yılında tehcirde yaşananları, Türkleri soykırım ile suçlayanlar 20. yüzyılda ne yapmışlarsa, 21. yüzyılın başlarında da aynısını yapmışlardır. İnsanlık bu utanç tablosunu unutmamalı ve görmezden gelmemelidir.

 

26 Şubat 1992 günü gözü dönmüş Ermeni katiller, savunmasız masum sivil halkı ellerindeki ağır silahlarla canice, hunharca katletmişlerdir. Bunların 106 sı kadın, 23 ü çocuk olmak üzere 1000’den fazla soydaşımızı katletmişlerdir.Geride kalan insanlar ise göçe zorlanmıştır. Göçe zorlanan bu masum insanlar ise pusuya düşürülerek kurşuna dizilmiştir. Hocalı Katliamında göçe zorlanan 6350 kişi civarındadır.

 

25 yıldan bu yana Karabağ ve Hocalıdan ayrılıp, kendi topraklarına dönememiş binlerce insan çeşitli yerlerde perişan bir vaziyette yaşam mücadelesi vermektedir. Bu acı durumu sözde insan hakları temsilcileri görmezden gelmektedir. Azerbaycan topraklarının bir kısmı insan kanı içmeye doymayan ermeni katiller tarafından hala işgal altındadır. Bakü ve Gence de yaşam mücadelesi veren 1 milyondan fazla nüfus vardır.

 

“Bunun adı soy kırımdır ve soykırım olarak derhal kabül edilmelidir”.

 

MHP“soykırım” diyor ve tanınması için çaba sarf ediyor. AKP her zaman olduğu gibi, parlemontonon işi değil deyip topu taca atmaya devam etmektedir.  Ortada bir suç var,Türklere yapılan soykırım  var,yüzyılın en büyük insanlık suçu var. O suçun işlendiğine dair binlerce insan bedeninden oluşan kabarık bir delil dosyası var, Azerbaycan Türklerinin kanıyla yazılmış bir iddianame var, buna karşın “evet ben yaptım ve bu cinayetleri işlediğimden hiç pişman değilim” diyen sanıklar var.Üzgünüz ama ortada Türk Milletine sahip çıkacak iradeyi görmekte sıkıntı yaşıyoruz.

 

Kendi insanına ve değerlerine sahip çıkan milletler büyük ve güçlü devletler kurmuşlardır. Bu gün ise  ermeniler soykırım iddasında bulunmakta olup tek taraflı oalrak kapılarımızı açmak istemektedir. Biz MHP olarak diyoruz ki ;Ermeniler, Dağlık Karabağ ı terk etmedikçe, Çadırlarda yaşayan Azeri kardeşlerimiz yurtlarına dönmedikçe Azerbaycan Azat olmadığı sürece bir her türlü açılıma karşıyız. 

 

Katliamın 25.yıl dönümünde şehid edilen soydaşlarımızı rahmet anıyorum,ruhları şad ol olsun.

 

Bizler iki devlet, tek milletiz. Ne Mutlu Türküm Diyene…” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.