ULUSLARARASI FESTİVALLER TEMMUZ AYINDA YAPILACAK

Spread the love

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, TUFAG, YAFEM, Kuzey Kafkas ve Bal-Göç Dernek Başkanlarıyla bir araya gelerek 2017 festival takvimini görüştü. Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 19 Temmuz’u da kapsayacak şekilde planlanan festival programı Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

 

‘2017 Kültür Festivali’ takvimini belirlemek üzere TUFAG Dernek Başkanı Sinan Çolak, YAFEM Dernek Başkanı Özer Koyuncu, Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir ve Bal-Göç Dernek Başkanı Lütfü Özgür, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Kültür İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jülide Güner ile bir araya geldiler. Yapılan toplantıda festival tarihleri belirlendi. Temmuz ayında yapılacak olan festival 12 Temmuz’da TUFAG ile başlayacak. 12-17 Temmuz tarihleri arasında TUFAG, 31. Uluslararası Halk Dansları Festivalini gerçekleştirecek. 18 Temmuz’da başlayacak olan YAFEM 20. Türk Boyları Kültür Şöleni 23 Temmuz’da son bulacak. Bu yıl 14.sü düzenlenecek olan Kuzey Kafkas Derneğinin Uluslararası Halk Dansları ve Müzik Festivali 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Festivalin kapanışını Bal-Göç Derneği yapacak. 24-30 Temmuz tarihleri arasında festivalin finalinde Balkan Festivali gerçekleşecek.

 

 

Vefa Salman’ın başkan seçilmesiyle birlikte derneklerin daha koordineli çalıştığını belirten Dernek Başkanları; “Bu sayede yapılan organizasyonlar amacına daha uygun hale geliyor. Ortak hareket ederek gelen konuklarımızı ağırlamadan, etkinliklerin organizasyonuna kadar her şey belirlendiği için herhangi bir karışıklık ve çakışma yaşanmıyor. Bundan dolayı Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.