YALOVA AK GENÇLİK KOCAELİDE 1.BÖLGE EĞİTİM TOPLANTISINA KATILDI

Spread the love

AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından hazırlanan, Kocaeli Gençlik Kolları Teşkilatı’nın ev sahipliği yaptığı, ‘1. Bölge Gençlik Kolları İstişare Toplantısı’ Kocaeli’nde gerçekleşti.

 

14 ilin gençlik kolları başkanlarının ve yardımcılarının, ilçe gençlik kolları başkanlarının,Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan katıldı. AK Parti Yalova Teşkilatı’ndan ise İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Karamercimek’in yanı sıra gençlik kolları başkan yardımcıları, ilçe gençlik kolları başkanları katılım sağladı.

 

 

Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, “Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi referandum çalışmalarında da, Kocaeli Gençlik Kollarımız başta olmak üzere 81 ilde teşkilatlanmış genç kardeşlerimiz görevlerini layıkıyla yerine getirecektir” şeklinde konuştu.

 

Ecertaş, AK Parti hükümeti olarak 15 yıldır seçme ve seçilmenin aynı yaşta olması gerektiğini savunduklarını belirterek, AK Parti’nin verdiği bu öneride 18 ila 25 yaş arasında olan 7 milyon gencimizin önündeki yasağı kaldırıyoruz” dedi.

 

‘Halkın düşüncesi hakkın düşüncesidir felsefesi ile çalışacağız’

 

Ecertaş, 15 Temmuz gecesi Türk Milletine yapılan darbe kalkışmasını hatırlatarak, bu millet hiçbir şeye boyun eğmedi. Cumhurbaşkanımız bunların karşısında dimdik durdu. Bizler bu sürecin en canlı şahitleriyiz. Şükretmemiz lazım. Rabbim bizlere Cumhurbaşkanımızın davasının en harharetli yerinde, mücadelenin en sert olduğu dönemde yol arkadaşlığı yapmayı nasip etti. Bunun idrakında olup, hakkını vermemiz lazım. Çünkü hain kalkışmanın yaşandığı gece 248 şehit verdik. Onların hakkını vermemiz lazım. O şehit ailelerinin dik duruşunu görünce artık hayata farklı bakıyoruz. Dolayısıyla bizler, bu millete hizmet etmekle mükellefiz. Yeni anayasada bir tek temelimiz var. O temelde millettir. Her sorunun cevabı millette saklı. Halkın düşüncesi hakkın düşüncesi felsefesi ile çalışacağız. Kocaeli’ye bu güzel organizasyonda ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.