YENİ GASİLHANE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Spread the love

Şehir Mezarlığı yanında yapılan ek bina içerisinde yer alan gasilhane ve morg hizmet vermeye başladı. Yeni gasilhanenin hizmete girmesiyle birlikte kentimizde ilk kez bay ve bayan ayrı ayrı yerlerde yıkanmaya başladı.

 

Eskiden tek kişilik kapasite ile hizmet veren gasilhane yapılan ek bina ile birlikte daha kullanılabilir bir yapıya kavuşturuldu.  Yapılan yeni düzenlemeler neticesinde yeni gasilhanede aynı anda bay bayan ayrı olarak yıkanabilecek. Ayrıca morg kapasitesi de 25 kişi olarak düzenlendi.

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, mezarlık hizmetlerinde daha önce kentimizde yapılmamış ve diğer kentlere de örnek olacak çalışmalar üretmeye devam ediyor. Halkın sadece mutlu günlerinde sevinçlerini paylaşmadıklarını belirten Başkan Salman, en acılı günlerinde de yanlarında olduklarını dile getiriyor.

 

“Mezarlık hizmetleri konusunda oldukça hassas davranıyoruz” diyen Başkan Salman; “Klasik Cuma günleri ve bayramlarda kabristan ziyareti için araç kaldırmanın çok çok daha fazlasını ürettik, üretmeye de devam ediyoruz. Geldiğimiz günden beri yaptıklarımızın halkımız tarafından takdir edilmesi bizim bu konuda daha da üretici olmamızı sağlıyor. Kentimizde ilk kez bay ve bayan gasilhanelerini ayırdık. Mevcut yapıyı da bozmadık. Gerek duyulduğunda ana bina içerisinde yer alan gasilhane ve morg da hizmet vermeye hazır durumda bekleyecek” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.