350 YALOVALI ÖĞRENCİ GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ’NDE BULUŞTU

Spread the love

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğünce, genç nesillere yeni fikirler katmak adına hazırlanan, Genç Türkiye Kongresi Çalıştayı, Yalova’nın 20 lisesinden seçilmiş 350 öğrencinin katılımı ile 10 Mart Cuma günü Termal Retaj Otel’de gerçekleştirildi.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan, Genç Türkiye Kongresi Çalıştayı Yalova’nın 20 lisesinden seçilmiş, toplamda 350 öğrencinin katılımıyla Termal Retaj Otel’de Gerçekleştirildi.

 

 

Yalova’nın çeşitli 20 lisenin katılımıyla gerçekleşen çalıştayın konuları ve moderatörleri şöyleydi: Bağımlılık ve Bağımlılıkla Mücadele- Sosyal Hizmet Uzmanı Deniz Karayılmaz, Çevre ve Doğa Bilinci- Selim Karahan, Gündelik Hayatta Doğruluk- Dr. Adnan Akalın, Toplumsal Rollerimiz- Yrd. Doç. Dr. Recep Yıldız, Özgürlük mü? Adalet mi?- Av. Mazhar Aydın, Popüler Kültür- Psikolog Emine Kaya, Bilgi Kaynaklarımızın Sorgulanması- Öğ. Gör. Yahya Özdemir, Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi- Serap Türkyılmaz. Toplamda 8 konu başlığı ile öğrenciler oluşturduğu gruplarla tartışarak, fikir beyanınında bulundular.  Çalıştaya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Termal Kaymakamı Murat Büyükköse ve Termal Belediye Başkanı İsmail Atik katıldı. Çalıştay ile ilgili konuşan Öğ. Gör. Yahya Özdemir şunları kaydetti: “TÜGVA tarafından düzenlenen Genç Türkiye Kongresi’nde medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştiren ve dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştiren TÜGVA teşkilatına teşekkürlerimi sunuyorum. İman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, bunları yüceltmek için tüm imkanları seferber eden bir gençlik yetişmesini yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.” Gündelik hayatta doğruluk konulu değerlendirmelerde moderatörlük yapan Dr. Adnan Akalın, “Yeniden büyük Türkiye’nin inşaası için önemli yere sahip gençlerimizin değerli fikirlerini dinledik. Gençlerle birlikte böyle hayati önemi haiz bir konuyu değerlendirme fırsatı veren ve bu amaca matuf Yalova çapında yaklaşık 350 lise gencini bir araya getiren ve kıymetli bir çalıştaya imza atan TÜGVA Yalova ekibine şükranlarımı sunuyorum. Güncel ve bir o kadar da önemli konuları çalıştay ciddiyetinde ele alan gençlerimizi de tebrik ediyorum” dedi. Genç Türkiye Kongresi’nin, Yalova’nın ilk büyük gençlik buluşması olduğunu belirten TÜGVA Yalova İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Gençlere yeni fikirler ve bakış açısı kazandırmak adına güzel bir çalıştaya imza attık. Amacımız gençlerin çeşitli konularda fikir ayrılığına düşmesinden ziyade, birbirlerinden bir şey öğrenmesidir. Bu programımızda da gençler farklı konularda tartışarak, birbirlerine çok şey kattılar. Bizler istiyoruz ki böyle kültürel faaliyetler tüm alanlara nüfus etsin ve Yüce Allah’tan niyaz ediyorum ki böyle faydalı yeni nesiller artsın” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.