AKTİF HASTANESİNDE YANGIN

Spread the love

Çiftlikköy’de bulunan Özel Aktif Hastanesi’nin üst katında çıkan yangına Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Ekipleri anında müdahale etti.

 

Çiftlikköy İlçesi’nde bulunan Özel Aktif hastanesinin dördüncü katındaki odada Cezayir uyruklu 3 hasta ve bir refakatçinin çıkardığı iddia edilen yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

 

Dumandan etkilenen  Cezayir uyruklu 3 hasta ve refakatçi ile hastanede tedavi gören 15 hasta kontrol amacıyla devlet hastanesine kaldırıldı.

YARALILAR DEVLET HASTANESİNE KALDIRILDI

Çiftlikköy İlçesi’nde dört katlı bir binada faaliyet gösteren Özel Aktif Hastanesi’nin en üst katındaki hasta odasında saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Odada kalan ve tedavi gören ismi açıklanmayan  Cezayir uyruklu 3 hasta ile yanlarında bulunan refakatçının çıkardığı iddia edilen yangına Yalova ve  Çiftlikköy Belediyeleri itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yalova’dan gelen takviyelerle birlikte 11 itfaiye ve arazöz aracıyla hastanenin en üst katında çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alındı. 

 

İlk anda paniğin yaşandığı yangın kısa sürede ekiplerin başarılı müdahalesiyle kontrol altına alınırken Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Zafer Dinç te çalışmaları hastaneye gelerek izledi. 

Yangın nedeniyle hastanede bulunan hastaların tamamı tahliye edilirken, dumandan etkilenen 15 hasta Yalova’daki hastanelerde tedavi altına alındı. Hastaların birinin Yalova Devlet Hastanesi’nde, diğerlerinin de Özel Yalova Hastanesi’nde tedavi altına alındığı, sağlık durumlarında ciddi bir sorun bulunmadığı açıklamasını yapan Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut ve Başkan Silpagar, yaralılara acil şifalar, hasta yakınlarına ve hastane personeline geçmiş olsun dileklerini ilettiler. 

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.