BAŞBAKAN YILDIRIM “YALOVA BENİM EVİM, BEN YALOVA’LIYIM”

Spread the love

Başbakan Binali Yıldırım Yalova’da referandum çalışmaları kapsamında organize edilen programda Yalova’lılara hitap etti.

 

16 Nisan tarihinde yapılacak referandum için evet mitingleri düzenleyen Başbakan Binali Yıldırım, 12 Mart Pazar günü Yalovalılara seslendi. Soğuk hava ve yağmura rağmen Yalova Cumhuriyet Meydanı dolarken, miting alanı ve kent merkezinde alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyeti taşıyan otobüs öğlen 2.30’da alana giriş yaptı. Başbakan Binali Yıldırım’ın öncesinde mikrofonu Ak parti Yalova il başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş aldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın kürsüye gelmesi kalabalık tarafından coşku ile karşılandı.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, “Milletimiz inanıyorum ki değişime bir kez daha ‘evet’ diyecek, ülke sırtındaki yükleri atacak, ayağındaki prangaları çözecek. 16 Nisan’da söz de karar da milletin olacak.” dedi.

 

Yıldırım, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sürecinde, partisince 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

 

Türkiye’yi il il gezdiklerini, meydanlarda halkla coşkuyla buluştuklarını belirten Yıldırım, 15 yıldır el ele, Gönül gönüle yola devam ettik. Bu kutlu yolda, Yalova’nın kendilerini yalnız bırakmadığını, her zaman kendilerine destek olduğunu ifade eden Yıldırım, “2007’de AK Parti’ye, Cumhuriyet Halk Partisi, Mecliste ‘Cumhurbaşkanını seçemezsiniz’ dediğinde, biz de dedik ki eğer biz seçmiyorsak aslı seçer, millet seçer ve cumhurbaşkanının doğrudan millet tarafından seçilmesi için halk oylamasına gittik. Yalova yüzde 63’ün üzerinde oy verdi, destek verdi. Türkiye, milletin adamını seçilmiş ilk cumhurbaşkanı yaptı.” dedi.

 

Başbakan Yıldırım, kendisini her zaman sevgiyle, heyecanla, coşkuyla karşılayan Yalova’ya hizmet etmekten yorulmadıklarını, yılmadıklarını “Yalova benim evim, Ben Yalovalım” diyerek vurguladı.

“Tarihi bir değişimin arifesindeyiz”

 

Başbakan Yıldırım, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her karışının hakkını, hukukunu korumanın gayreti içinde olduklarına dikkat çekerek,  “Ayrıştıran değil birleştiren olduk, 80 milyonu kardeş bildik. Şimdi ülke olarak tarihi bir değişimin arifesindeyiz. 16 Nisan’da aydınlık Türkiye’nin kapılarını ardına kadar açmaya var mısınız? Türkiye’yi büyük hedeflere taşımak için beraber yürümeye var mısınız? Yalova bizimle mi? Yalova’nın gönlü zengin insanları bizimle mi? Milletimiz inanıyorum ki değişime bir kez daha ‘evet’ diyecek, ülke sırtındaki yükleri atacak, ayağındaki prangaları çözecek. 16 Nisan’da söz de karar da milletin olacak. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün.”

 

Türkiye’nin artık “2002 öncesinin Türkiye’si” olmadığını belirten Yıldırım, “Biz büyük Türkiye diyoruz, bazıları hala ‘Küçük olsun, bizim olsun’ diyor. Biz daha güçlü bir ülke istiyoruz, onlar ‘Türkiye yerinde saysın’ diyor. Biz daha istikrarlı bir Türkiye hayal ediyoruz, onlar güçlü Türkiye’nin hayalini kurmak bile istemiyor. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 2023 hedeflerini ve daha ötesini gerçekleştirelim diyoruz, onlar Türkiye’nin bugün geldiği noktayı bile anlamaktan aciz kalıyorlar.” şeklinde konuştu.

 

“Bu düzen böyle devam edemez”

 

Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti’nin 29 Ekim 1923’te kurulduğunu, kuruluştan bu yana 94 yıl geçtiğini hatırlatarak, “100 yıla 6 yıl var ama Türkiye, 94 yılda 65 hükümetle tanıştı. 1,5 yıllık hükümetlerle nasıl olacak? Eğer istikrar olsaydı, eğer her 5 yılda bir seçim yapılsaydı, bugün 65. hükümet değil, 19. hükümet kurulacaktı. Soruyorum, buradan güçlü Türkiye, istikrar, güçlü iktidar çıkar mı? Buradan sürekli hizmet, sürekli yatırım çıkar mı? Mevcut sistemde hükümetin ömrü 1,5 yıl bile değil. 1,5 yılda hükümet ne yapabilir, Türkiye’nin hangi sorununu çözebilir? Sadece gelir, hükümet kurulur, tebrikleri kabul ederler, brifingler alırlar. Ondan sonra da valizini toplar giderler. Hizmet bir başka bahara. Bu ülkeye yazık etmez miyiz, bu ülkenin kaynakları, enerjisi boşa harcanırsa bu bir israf olmaz mı? Bu düzen böyle devam edemez.”

 

Yalova’nın, son 15 yılda AK Parti’ye destek olduğuna işaret eden Yıldırım, “Ülkemize çok güzel işler kazandırdık ama bunun AK Parti’ye bağlı, kişilere bağlı olmadan, gelecek için süreklilik arz etmesi lazım. Bazen diyorlar ki ‘Bu sistemi Recep Tayyip Erdoğan kendisi için istiyor.’ Yalova’dan söylüyorum, getirdiğimiz bu sistem değişikliği Erdoğan için değil her doğan içindir.” ifadelerini kullandı.

“Ne yaparsanız yapın, vatandaşlarla buluşmamıza asla engel olamayacaksınız”

 

BAŞBAKAN-YILDIRIM-YALOVA-BENİM-EVİM,-BEN-YALOVA'LIYIM-başbakan.jpg

 

“5 milyon gurbetçi kardeşimize şunu söylüyorum, aman tahriklere kapılmayın, provokasyona gelmeyin, sizin bu yapılan insanlık dışı uygulamalara vereceğiniz en güzel cevap 16 Nisan’da evet cevabıdır”

 

“Bize demokrasi dersi verenlerin diktatörce uygulamalarını izliyoruz. Bunu yapmakla hayır kampanyasına destek oluyorlar”

 

“Türkiye bunun cevabını en ağır şekilde verecektir”

 

Anayasa değişikliğine terör örgütleri ile Avrupalıların karşı çıktığını ifade eden Yıldırım, “Bu değişikliğe kim karşı çıkıyor? HDP karşı, Almanya karşı, FETÖ karşı, Hollanda karşı. Demek ki bu işte bir yanlışlık var. O halde evet diyeceğiz, sandıkları tıka basa dolduracağız, onların hak ettiği cevabı en iyi şekilde vereceğiz. Dün Hollanda’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Sayan’a yapılan muamele asla kabul edilemez. Hollanda, bütün uluslararası diplomatik kurulları hiçe sayarak bakanımızın seyahat özgürlüğünü engellemiş ve ülkeyi terk etmeye zorlamıştır. Şunu herkes bilmelidir ki, Türkiye bunun cevabını en ağır şekilde verecektir. Bir daha ülkemize vatandaşlarımıza karşı buna benzer aymaz hareketlerin olmaması için gereken neyse yapılacaktır” diyerek, Hollanda’ya mesaj gönderdi.

 

“Gurbetçi kardeşlerimiz tahriklere kapılmasın”Yurtdışındaki 5 milyon gurbetçiden provokasyonlara gelmemelerini isteyen Yıldırım, “Buradan bütün gurbetçi kardeşlerimize, 5 milyon memleket sevdalısına şunu söylüyorum: Aman tahriklere kapılmayın, provokasyona gelmeyin. Sizin bu yapılan insanlık dışı uygulamalarına vereceğiniz en güzel cevap 16 Nisan’da evet, evet, evet cevabıdır. Bu aziz millet, Türkiye’nin yükselişinin devamı için, güven ve istikrar için sandığa gidecek, cevabı verecek. Değişime, istikrara, büyük ekonomiye, daha fazla iş, daha fazla kalkınma, daha fazla büyük hedeflere Yalova hazır”

 

BAŞBAKAN-YILDIRIM-YALOVA-BENİM-EVİM,-BEN-YALOVA'LIYIM-miting-sonu.jpg

 

15 yılda 7 milyar yatırım

 

15 yılda Yalova’ya 7 milyar yatırım yaptıklarını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, “2002’de Yalova sadece 16 milyon dolar ihracat yaparken, bugün 700 milyon dolardan fazla ihracat yapıyor” dedi.

 

400 yataklı hastane müjdesi

 

Başbakan Yıldırım Yalovalılara bir de müjde verdi. Yıldırım, Yalova’ya 400 yataklı hastane kuracaklarını söyledi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.