ÇANAKKALE ZAFERİNİN 102’İNCİ YILI ÇİFTLİKKÖY’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Spread the love

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Çiftlikköy’de yapılan tören ve etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan Meydanı’nda gerçekleştirilen törende Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve şehitler adına sivil toplum örgütleri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. İlçe protokolü ve vatandaşların katıldığı tören sonrası etkinlikler Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti.

 

 

TİYATRO GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

 

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Tören Programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşması Okul Müdür Yardımcısı Ziya Kalyoncu yaptı. Okul öğrencilerinin, Tarih öğretmenleri Hatice Durmuş öncülüğünde hazırladığı tiyatro gösterisi izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Okul öğrencilerinden Nihal Önder Çanakkale Destanı adlı şiiri, İlayda Esma Kul da Zafer Türküsü adlı şiiri okudu. Çanakkale Zaferi hakkındaki sunum gösterileri ve Edebiyat öğretmeni Lütfiye Yaycı’nın öğrencileriyle hazırladığı oratoryonun izlenmesinin ardından okul öğrencilerinden oluşan grubun Müzik öğretmeni Pınar Analan öncülüğünde gerçekleştirdiği müzik dinletisi de alkış topladı.

 

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

 

Etkinliklerde Çanakkale savaşlarının 102’inci yıldönümü anma törenleri kapsamında düzenlenen Şehitlik konuşu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim yarışmasında birinciliği Ruhsar Aksoy İlkokulu’ndan Onur Alp Öztürk, şiir yarışmasında birinciliği Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’ndan Ömer Kılıç, kompozisyon yarışmasında birinciliği Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Betül Herkçi elde etti. Yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri Çiftlikköy Kaymamakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Pilot Albay Zeki Koltukoğlu ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından verildi. Program, katılanlara şerbet ikramı ve fotoğraf sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

 

BAŞKAN SİLPAGAR’IN 18 MART MESAJI

 

Başkan Silpagar yayınladığı mesajda, “Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

 

Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milleti, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de emsal olmuştur. Tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı ve bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi ile Milletimiz; kendisini tarihten silmek isteyenlere imkânsızlıklara rağmen büyük bir ders vermiş ve tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir.Bugün milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen her türlü kirli oyunu “Çanakkale Ruhu” ile birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bozacak güce sahiptir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar bu şuur ve iradenin hala canlı ve diri olduğunun ispatıdır. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.