İHH 250 KİŞİYE AŞ DAĞITACAK

Yalova İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Derneği Yalova’da yeni bir hizmete daha öncülük etti. 2012 yılından beri faaliyet gösteren dernek Yalova’da 250 aileye her gün iki öğünlük yemek verecek bir Aşevi açtı.

 

Yalova İHH Vakfı Başkanı Sabri Kan ve yöneticileri ile AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve il yöneticilerinin iştirak ettiği İHH Aş Evi açılışı gerçekleştirildi. AK Parti Yalova İl Başkanı Öztabak, İHH Yalova Vakfı’nın birçok yardımhizmetine öncülük ettiğini ve yardımlaşma adına kendisini ispat ettiğini ifade ederek Yalova’da açılışını gerçekleştirdikleri AŞ Evi’nin birçok yoksulun karnını doyurması adına önemli bir hizmet olduğuna vurgu yaptı.

 

 

Yalova İHH Başkanı Sabri Kan, “Yalova’da hiç kimse aç kalmasın” sloganı ile yola çıkarak bir aşevi açtıklarını dile getirerek, “Bize gelen başvurular ve muhtaçların temelihtiyaçlarıolan beslenme haklarından yararlanmaları adına aşevi açmaya karar verdik. Aşevinde Yalovalı hayırseverlerin desteği ile yemek dağıtımı gerçekleştireceğiz. Böylece muhtaçların sofralarına sıcak yemek ulaşacak.Halen eksiklerimiz mevcut. Hayırseverleri bu güzel hizmete destek vermeye davet ediyorum. Her gün 12:00 – 14:00 saatleri arasında yemek dağıtımı yapılacak ve 3 çeşit yemek sunumu gerçekleştirilecek.Ayrıca aşevinde gönüllülük esasına göre uzak noktalardaki muhtaçlara yemek götürmek isteyenler de destek verebilecek” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.