İNCE “NEDEN HAYIR”I YALOVA’YA ANLATACAK

Spread the love

11 Mart Cumartesi günü saat 13.00’de Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek mitingle CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yalova halkına 16 Nisan’da “Neden Hayır” oyu verilmesi gerektiğinin gerekçelerini anlatacak.

 

İNCE 11 İLDE 16 MİTİNGLE NEDEN HAYIR’I ANLATTI

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özcan Özel, Muharrem İnce’nin, partinin Anayasa referandumunu halka anlatmak için görevlendirdiği 5 kişiden biri olduğunu hatırlatarak, İnce’nin bugüne kadar Yalova hariç 11 ilde merkez ya da ilçelerinde olmak üzere 16 miting yaptığını, Yalova’da da daha önce bir salon toplantısı, bir yürüyüş ve esnaf ziyaretleri yapldığını anlattı.

 

Başkan Özel, “Kuvvetler ayrılığı ilkesini kaldırarak, Cumhurbaşkanı sıfatıyla tek bir kişinin Türkiye’yi yönetmesini öngören ve 16 Nisan’da halk oylaması yapılacak olan anayasa değişikliğine HAYIR denmesini il il, ilçe ilçe dolaşarak anlatan Milletvekilimiz Muharrem İnce, bu kez Yalova’da “NEDEN HAYIR” oyu kullanmamız gerektiğini 11 Mart 2017 tarihinde saat 13.00’de Cumhuriyet Meydanında Yalovalılara anlatacak. Bütün Yalovalıları davet ediyorum. Bu türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir konu. Bu konuda bu ülkenin yurttaşlarının, hele de Yalovalının duyarsız kalma hakkı yoktur. Konu herhangi bir partiyle kişiyle ilgili değildir. Doğrudan ülkemizin geleceğiyle, çocuklarımızın geleceğiyle ilgilidir” diyerek, Muharrem İnce’nin bugüne kadar yapmış olduğu etkinlikler hakkında bilgi verdi.

 

Özel’in açıklamaları şöyle: “Yeni Anayasa değişikliğini, Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için beka sorunu olarak gören Muharrem İnce, ilk olarak 24 Şubat’ta İstanbul Avcılar’dan başladığı mitinglerine bugüne kadar İstanbul, Bursa, Çanakkale, Van, Balıkesir, Zonguldak, Düzce, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat olmak üzere 11 ilde 16 farklı mitingle devam etti.

 

İstanbul’daki Avcılar mitinginden bir gün sonra İstanbul Bayrampaşa ile devam etti. Ertesi gün Bursa Nilüfer’de Neden Hayır’ı anlatan İncenin bir sonraki durağı 28 Şubat’ta Çanakkale’nin Biga ilçesi ve merkezi oldu. Çanakkale merkezde gerçekleşen mitingde İnce 10 binin üzerinde katılımcıya madde madde “Neden Hayır” oyu verilmesi gerektiğini anlattı.

 

2 Mart’ta Van’a geçen İnce, Van sokaklarında Neden Hayır’ı anlattı.

 

4 Mart 2017 tarihinde Atatürkçü Düşünce Derneğinin Ankara’da düzenlediği “Gazi Meclisin Önderleri Hayır Diyor” Panelinde konuştu.

 

5 Mart’ta Balıkesir Merkez, Bandırma ve Erdek’te mitingler yaptı.

 

6 Mart’ta İstanbul Sarıyer’e geçen İnce Sarıyer’de halkla HAYIRlı Buluşmalar adını verdiği buluşmalarına devam etti. Aynı akşam İstanbul’da Habertürk Tv’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu “Türkiye’nin Nabzı” programında soruları cevapladı.

 

7 Mart’ta Batı Karadeniz Bölgesine geçen İnce, Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesine oradan Alaplı ilçelerine geçti. Akşam saat 18’de Düzce’de mitingde “Neden Hayır” oyu kullanmamız gerektiğini anlattı.

 

8 Mart’ta İç Anadolu’nun önemli kentleri Kırıkkale, Aşıklar diyarı Kırşehir ve Yozgat’ta halkla buluştu. Meydanlarda “Neden Hayır”ı anlattı.

 

10 Martta, Bursa’nın komşu ilçelerimiz olan Orhangazi İznik’te halkla buluşmalarına devam edecek olan İnce’nin 11 Mart Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanında bizlerle buluşacak.

 

Aynı gün İstanbul Beykoz’a geçecek.

 

12 Mart’ta ise Akdeniz’de Göller Bölgesinde olacak. Burada Isparta ve Burdur’da halkla buluşacak, Neden Hayır oyu vermemiz gerektiğini anlatacak.”

 

YALOVA HAYIR DİYECEK

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özcan Özel, Yalova’nın tek adam yönetimine “HAYIR” diyeceğine inandığını belirtti.

 

Sözlerine “Yalova Cumhuriyetin, Atatürk’ün kentidir.” diyerek devam eden Özel; “Yalova halkı bu Anayasa değişikliğiyle Türkiye’ye, Cumhuriyete, Cumhuriyetin kazanımlarına, demokrasimize kurulan tuzakları görmektedir. Yalova halkı, millet iradesinin temsil organı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin üzerinde bir iradenin Türkiye’yi yönetmesini, tek adamlığı kabul etmez. Devletin başı ve tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanın sabah devletin başı, öğleden sonra patisinin TBMM Grup Başkanı, akşam yürütmenin başı olmasını demokrasiye vurulmuş darbe olarak görür. Özellikle Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle ilgili düzenlemeler Türkiye’yi ferman ülkesi haline getirir. Yalova halkı ferman buyruklarıyla yönetilen bir ülke olmayı istemeyecek kadar bilinçlidir. Çünkü Yalova,  düşman işgali yaşamış ağır bedeller ödemiş bir kenttir. Ayrıca demokrasiye geçişin planlarının yapıldığı yerdir. Böyle bir kent “evet” demez. Çünkü tarihi onu böyle davranmaktan men eder.11 Mart’ta bütün bunları diğer illerde nasıl anlatıyorsa milletvekilimiz Sayın Muharrem İnce bütün halkımıza ayrıntılı biçimde anlatacaktır. Cumhuriyet Meydanında olalım ve hep birlikte HAYIR diyelim.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.