KUDÜSTEKİ EZAN YASAĞI İÇİN YALOVA’DA TEPKİ ÇEKTİ

Spread the love

Kudüs’te başlatılan ezan  yasağı Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Yalova’da da tepki çekti.Türkiye Gençlik Vakfı üyeleri ile Ak Parti Yalova teşkilatı 3 mart günü  Cuma namazı çıkışında, Yalova Merkez camii önünde toplanarak karara  ellerindeki dövizleri ve sloganlar ile tepki gösterdi. Bir süre sloganlar ile tepki gösterebilmesinin ardından Türkiye Gençlik Vakfı Yalova Başkanı Muhammet Edip Özyılmaz hazırladıkları basın açıklamasını okudu.

 

 

Muhammet Edip Özyılmaz açıklamada; “Güçlünün haklı olduğu uluslararası hukuk sistemiyle dünya adım adım bir noktaya sürüklenmektedir.

 

Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektir Yanı başımızda Ortadoğu İslam topraklarında her gün ayrı bir insanlık dramı yaşanmaktadır.

 

Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden ayrılmak durumunda kalmış;  yurtları işgal altına alınmıştır. İnsan aklı ve izanıyla dalga geçercesine yeni üretilen bombaların, silahların tatbikatı özgürlük, adalet ve demokrasi gerekçeleriyle masum insanlar üzerinde yapılmaktadır.

 

Müslümanlar hunharca katledildiğinde, topraklarına tecavüz edildiğinde sessiz kalan, güçlünün haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sistemini ve onun ikiyüzlü araçlarını reddediyoruz. İlk kıblemiz Filistin 1948 yılından beri adım adım işgal altına alınmıştır. TV’lerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde silahlarla hunharca katledilirken bunu yapan işgalci devleti “şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz.

 

İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammediye’nin yasaklanması cür’etinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm âlemine hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam’ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve O’na teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin’in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir.

 

Her attığı hukuksuz, ahlaksız ve alçak adımda Müslümanların sessizliğinden güç alan işgalci şer odaklarına, onların üst aklına sesleniyoruz; Susturmaya çalışsa da yedi âlem; bu ümmetin Bilal’leri bitmeyecek.

 

Ve yükselecek göğe her haneden tekbirler Allah u Ekber! Allah u Ekber!” dedi.

 

Basın açıklamasının ardından slogan ve tekbirlere uzun süre devam etmeyen topluluk sesiz bir şekilde dağıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.